Neljakümne seitsmes nädal

Loomaaed kutsub kõiki looma- ja loodusesõpru pühapäeval, 23. novembril kell 12 jääkarude Nora ja Nordi sünnipäevapeole. Noral on täitumas esimene eluaasta, tema isa Nord aga saab 13-aastaseks.
Friida ja Nord_Maaja Kitsing Nora_Maaja Kitsing
Friida ja Nord                                                                           Nora

Terve nädal ja enamgi möödus sünnipäevapeo ettevalmistuste tähe all. AS Kaupmees ja KO ning Aade Lõng OÜ kaasabil valmistasid loomaaiasõbrad jääkarude toetuseks vilditud seepe ja postkaarte. Pühapäeval avatavas heategevuslikus karukohvikus, mille tulu läheb jääkarude uue kodu rajamiseks, saab maiustada loomaaiasõprade küpsetatud maitsvate küpsetistega ja soetada endale šokolaadimedaleid.
Eriti tegusaks kujunes aga reede, mil Tondiraba ja Škoda jäähallidest toodi loomaaeda ilmatu kogus lund, et sünnipäevapidu saaks jäiste polaaralade asukate vääriline. Lumetoomist toetasid Nordi vader Paekivitoodete Tehase OÜ ja AS Merko Ehitus. Nora vader Tallinna Vesi aga teeb jäämõmmidele maitsva üllatuse ja toob lume sisse peitmiseks kolm suurt lõhet. Lõpuks otsustas ka ilmataat anda oma panuse ja asus jääkarude sünnipäevapidu toetama taevaste lumeluukide avamisega.
Karge õhk teeb olemise erksamaks ja kehutab takka kaljukitsi-uluklambaid. Alpinaariumis kogub tuure innaaeg. Noored siberi kaljukitse sokud piiravad kitsesid, kes aga esialgu on tõrksad ja puksivad pealetükkivad kosilased eemale. Kõigel toimuval hoiab tähelepanelikult silma peal karjajuht, et õigel hetkel ohjad enda kätte haarata ja iivet tõstma asuda. Ka muskusveised kappavad aedikus ringi, ikka nii, et emane ees ja isane tihedalt kannul.
Möödunud aasta juulis Aegviidumailt loomaaeda toodud väga viletsas seisus mõnenädalane ilvesekutsikas, kellest loomaaiatöötajate  hoole all on nüüdseks kena karvakasukaga, kuigi ikkagi pelglik ja omaettehoidev noor emailves kasvanud, koliti elama karumajja tema tulevase kaasa lähedusse. Tänavu kevadel sündinud emane alpaka aga kolis elama Sauele.

 

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside