Neljakümne teine nädal

Kuldsel sügisel 10 aastat tagasi alustas toonane loomaaia direktor Mati Kaal Postimehe toimetaja Hille Tänavsuu õhutusel loomaaia uudiste kirjutamist, esimene uudis ilmus 19. oktoobril 2007. aastal.

Sel laupäeval tähistatakse loomaaias lumeleopardipäeva. Alates keskpäevast kõneldakse alpinaariumis irbiste aediku juures irbisejutte ja vaadatakse, mida Otto ja Deli kingitustega ette võtavad. Keskkonnahariduskeskuses aga saab endale päris oma lumeleopardi valmis viltida.

Info Tallinna loomaaias sündinud lumeleopardide kohta siin.

Kesknädalal toodi karakal Barak lõvimajast paksunahaliste majja oma tulevase kaasa Barunka kõrvale. Noored tutvuvad esialgu läbi võre ja hakkavad õueaedikus kordamööda käima.

Madude ekspositsioon sai täiendust kahe noore viker-silehuulboa näol, kes kolm aastat tagasi Tallinna loomaaias ilmale tulid ja nüüd külastajate ette tõsteti.

Loomaaia linnutiikidele maandus üks nooruke parvest maha jäänud laukhani. Kurnatud ja kergelt tiiba vigastanud lind asus aplalt toidu kallale ja saab end nüüd loomaaias kosutada.

Kesknädalal alustas iseseisvat elu noor hiid-merikotkas, kelle loomaaia merikotkad üles kasvatasid. Ta pandi kokku noore inkubaatoris koorunud hiid-merikotkaga.

Öised miinuskraadid sundisid talvekorterisse flamingod, maasarvikud, marabu ja kuukabarrad.

Möödunud laupäeval, 13. päeval peale uude aedikusse pääsemist võttis jääkarupoeg Aron südame rindu ja hüppas vette. Ja nüüd teda veest enam eemal ei hoia. Päikeselisel pühapäeval meelitas jääkarude uus kodu loomaaeda ligi kuustuhat külalist, s.o tänavu suurim loomaaiakülastajate arv päevas, mis ületab isegi juulikuise maksimumi.

Ninasarvikukuu lõpetuseks kogus PlayFair ninasarvikute toetuseks 522 eurot.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab näha keskkonnaministeeriumi rändnäitust, mis annab ülevaate ohustatud liikidega kauplemise tagajärgedest ning tutvustab loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni (CITES). Välja on pandud tollis konfiskeeritud esemeid.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside