Neljakümne teine nädal

Igal aastal oktoobrikuus tähistatakse üle ilma rahvusvahelist lumeleopardipäeva. Ka Tallinna loomaaed kutsub sel pühapäeval, 21. oktoobril uudistama neid kõrgmägede graatsilisi valitsejaid ja ülihäid peitusemeistreid lumeleoparde ehk irbiseid. Päev saab olema põnev nii lumeleopardile kui loomaaiakülalisele, sest hommikupoolikul patseerivad irbiseaedikus muru näkitsevad kääbuskodukitsed, peale keskpäeva aga tuleb kitsede jäetud lõhnamärgiseid nuuskima aedikuperemees ise. Ühtlasi kuuleb teavet lumeleopardidest looduses ja loomaaias. Täpsemalt siin.

Teisipäeval mürisesid loomaaias suured masinad: toimus võimsate tüvede laialivedu. Peeter Suure Merekindluse jääkeldri kõrvalt maha võetud jämedad ja okslikud remmelgatüved leidsid uue kasutuse loomaaialoomade käitumise ja elukeskkonna rikastajana. Võimsad tüved asetati suurte ja võimsate loomade aedikutesse: elevantidel, piisonitel, gauridel, takiinidel ja jääkarudel jätkub nüüd mõneks ajaks nuuskimist, kraapimist, urgitsemist, puskimist, togimist ja kõdupuiduga maiustamist.

Kolmapäeval käisid Tallinna Kadaka Põhikooli noored plokkflöödimängijad loomaaialoomadele muusikalist meelelahutust pakkumas. Klassikalisi palu ja lastelaulukesi esitati marmosettidele, veelindudele, hüljestele, makaakidele, papagoidele, kurgedele, kanadele ja amuuri tiiger Pootsmanile.

Ebatavaliselt soe oktoober lubas veel kesknädalal loomaaia kolm šimpansit õueaedikusse keskpäevasele jalutuskäigule. Seni öisele jahedusele vastu pidanud kaeluspapagoid ja turakod aga tõsteti töönädala lõpul õueekspositsioonidest soojadesse siseruumidesse. Ööl ja päeval lendavad kaagatuste saatel üle loomaaia lagle- ja haneparved.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside