Neljakümne teine nädal

Igal aastal oktoobrikuus tähistatakse üle ilma rahvusvahelist lumeleopardipäeva. Ka Tallinna loomaaed kutsub sel pühapäeval, 21. oktoobril uudistama neid kõrgmägede graatsilisi valitsejaid ja ülihäid peitusemeistreid lumeleoparde ehk irbiseid. Päev saab olema põnev nii lumeleopardile kui loomaaiakülalisele, sest hommikupoolikul patseerivad irbiseaedikus muru näkitsevad kääbuskodukitsed, peale keskpäeva aga tuleb kitsede jäetud lõhnamärgiseid nuuskima aedikuperemees ise. Ühtlasi kuuleb teavet lumeleopardidest looduses ja loomaaias. Täpsemalt siin.

Teisipäeval mürisesid loomaaias suured masinad: toimus võimsate tüvede laialivedu. Peeter Suure Merekindluse jääkeldri kõrvalt maha võetud jämedad ja okslikud remmelgatüved leidsid uue kasutuse loomaaialoomade käitumise ja elukeskkonna rikastajana. Võimsad tüved asetati suurte ja võimsate loomade aedikutesse: elevantidel, piisonitel, gauridel, takiinidel ja jääkarudel jätkub nüüd mõneks ajaks nuuskimist, kraapimist, urgitsemist, puskimist, togimist ja kõdupuiduga maiustamist.

Kolmapäeval käisid Tallinna Kadaka Põhikooli noored plokkflöödimängijad loomaaialoomadele muusikalist meelelahutust pakkumas. Klassikalisi palu ja lastelaulukesi esitati marmosettidele, veelindudele, hüljestele, makaakidele, papagoidele, kurgedele, kanadele ja amuuri tiiger Pootsmanile.

Ebatavaliselt soe oktoober lubas veel kesknädalal loomaaia kolm šimpansit õueaedikusse keskpäevasele jalutuskäigule. Seni öisele jahedusele vastu pidanud kaeluspapagoid ja turakod aga tõsteti töönädala lõpul õueekspositsioonidest soojadesse siseruumidesse. Ööl ja päeval lendavad kaagatuste saatel üle loomaaia lagle- ja haneparved.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside