Neljakümne teine nädal

Kuldne sügis peab loomaaias veel vastu ja lõkendav loodus laseb ennast nautida. Soojakraadid lubavad suve teisel poolel loomaaia linnutiikidel koorunud neljal tiigikanal ehk taidal rändele asumist edasi lükata ja neid näeb tihti koos vanematega linnutiikide laudteel vilkalt vudimas.

Lumeleopard Otto III aga pikutab ja uneleb oma aias ega aima, et pühapäeval, mil loomaaed tähistab lumeleopardipäeva, kepsutavad ja näksivad tema aedikus rohtu laste loomaaia kääbuskitsed. Kell 14, kui aedikuperemees lõhnajälgi ajama lastakse, on kitsed läinud. Nende asemel aga on aedikus vahvad ja kaslaste lemmiklõhnadega lõhnastatud papiloomad, mille Swedbanki vabatahtlikud spetsiaalselt lumeleopardile valmis meisterdasid. Kõik huvilised on oodatud vaatama, mida Otto III papiloomadega teeb, kuidas ta oma toiduportsu kätte saab ja kas ta kitselõhna ka üles võtab. Toimuvat kommenteerivad Anne Saluneem ja Aleksei Turovski.

Ninasarvikud ja surikaat said mugimiseks ja mängimiseks suure murdunud robiiniaoksa. Jaapani makaakidele aga riputati üles uus tuletõrjevoolikutest meisterdatud kiik, sest eelmise olid nad ära kiikunud, katki närinud ja poldid lahti kruttinud.

Troopikamaja kõrbetirtsude terraariumis on parasjagu käsil pisikeste tirtsupoegade koorumine.

Aastaaja vahetus on muutnud aktiivseks ja isukaks kullimäe röövlinnud. Must-toonekured linnutiikidel aga jätsid oma toidu järele ja talitajad avastasid, et linnud olid aedikus kasvavatest tindikutest kõhu täis söönud.

Vabatahtlikud Swedbankist aitasid taas kõrvitsaid loomaaia sahvritesse vedada ja meisterdasid surikaadile korstnaga labürintmaja. Seda on loomal põnev uurida, sest sinna peidetakse aeg-ajalt tema maiuspalu – jahuusse.

Tallinna 32. Keskkooli pere kogus loomaaialoomadele terve kaubikutäie sügisande: kapsaid, porgandeid, õunu, kõrvitsaid. Lisaks meisterdasid nad loomadele mängimiseks papist mänguasju.

Kivila lasteaia lapsed saatsid loomaaeda kõrvitsapäeval kogutud kõrvitsad ja panid kaasa vahvaid joonistusi. Need pandi välja paksunahaliste maja saali. Laste saadetud kõrvitsapea said endale kääbusjõehobud.

Kolmapäeva õhtupoolikul alustas loomaaia noorteklubi.

Tuleval nädalal, koolivaheajal, toimub loomaaia ja vabaõhumuuseumi ühine linnalaager 1.-4. klassi õpilastele. Huvi ühislaagri vastu on olnud nii suur, et kohad on juba varakult täis saanud.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside