Neljakümne teine nädal

Sügispäike kuldab loomaaeda ja selle asukaid, mis sest, et kolletamispäeva järgne ilm läheb pisitasa jahedamaks, pilvisemaks ja tuulisemaks. Nagu sügiseti ikka on alpinaariumi kaljukitsed ja mägilambad  läheneva pulmaaja ootuses.

Siberi kaljukitsede noor sikk on ülejäänud kolmest karjas elavast sikust aasta vanem, seega ei ole tema karjajuhi staatus vaieldav ja ta hoiab kõigil kaheksal karja kuuluval kitsel hoolitsevalt silma peal.

Erksad on ka tagakaspia uriaaliuted. Et aga nende kari on suur, siis tänavu pulmi ei tule. Jääradki on nägemisulatusest ära teise aedikusse viidud, kuid sealt kostvad tuhmid mütsatused – vägevate rõngassarvedega latriseina tümitamine – ei jää tähelepanuta. Huvitav on näha, kuidas poissmeestekarja noorukid omavahel puksides alluvussuhteid paika panevad, samal ajal kui soliidsete sarvedega täisjõus jäärad üksteist vaid poose sisse võttes ja jalaga kaabates austavad.

Tuuleiilid sahistavad puudelt lehti lendu ja ka loomi saadetakse teele. Teisipäeva hommikul uinutati järgemööda kõik 18 lakklammast, paigutati suure furgoonauto latritesse, äratati seejärel üles ja sõit Ukrainasse Feldmani Ökoparki läks lahti. Toimuval hoidis uudishimulikult aga valvsalt silma peal kõrvalaedikus elav väike pikkade kihvadega muskushirv.

Sama päeva hommikul võttis kanakull miilude aedikus õnneks hõbekajaka. Lühikese madina järel, mida kohe ümbritses parv vareseid, sai ta saagist jagu, puhastas selle sulgedest ja pistis pintslisse. Aedikuperemehed miilud püüdsid võimalikult kaugele hoida ja riskisid alles õhtul sündmuspaigast mööda joogikohani minna.

Kolmapäeval leidsid loomaaia kolm emast alpakat uue elukoha Pärnumaal Tõhelas.

Jahedus sundis talvekorterisse kääbus- ja dekoratiivkanad. Ka araraunad, kaeluspapagoid ja turakod koliti siseruumidesse. Sudaani maasarvikud seevastu on veel õues, korrastavad sulestikku, pakuvad samblatutikest, klõbistavad vastamisi nokkadega ja tuustivad mätta alt süüa otsida. Ka kääbusjõehobu Pupa käib õues edasi, kuid nüüd ainult kuival maal. Õuebasseini enam veega ei täideta, et ta veest tulles jaheda tuule käes ennast ei külmetaks.

Troopikamajja pandi taas välja mehhiko hõbesalmleri silmitu koopavorm. Kuni 12 cm pikkuseks kasvavad kottpimedates karstikoobastes elutsevad kalad leiavad toitu küljejooneelundi ja haistmismeele abil. Troopikamaja veeagaamid on viimasel ajal elavnenud, viipavad esijäsemega, vudivad ringi ja kipuvad lausa kaklema. Lehestikukonnad siristavad jätkuvalt.

Amuuri leopardid Muusi ja Alexei vahetati aedikutes: ekspositsioonis jalutab nüüd isasloom.

Kolmapäeval sai otsa 11-aastase rookassi Kusti maine teekond: pikalt põetud ja ravitud südamepuudulikkus nõudis oma. Tallinna loomaaias on veel kolm rookassi: Kusti kaasa 13,5-aastane Polina ning nende 7-aastased pojad Paula ja Marek.

Loomaaia kiskjatele tehti korraline nugilisetõrje. Sõralistel-kabjalistel alustati ekskremendiproovide võtmisega, et teha kindlaks nugiliste tõrje vajalikkus.

Tallinna Kopli Ametikooli abiaedniku õpilased korjasid loomaaia lodjapuudelt kokku 10 kilo marju. Vitamiinirikas saak pandi sügavkülma, et talvel loomaaia asukate toidulauda rikastada.

Kolmapäeva õhtupoolikul alustas kooskäimist loomaaia noorteklubi.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside