Neljakümne teine nädal

Igal aastal 23. oktoobril tähistatakse üle ilma lumeleopardipäeva ja nii kutsub ka Tallinna loomaaed sel laupäeval huvilisi lumeleopardi aediku äärde uudistama kõrgmägede graatsilist tippkiskjat ja osa saama tema igapäevaelust. Aga mitte ainult. Lisaks tutvume ülihea peitusemeistri ja kärme tegutseja manuliga, kiviste alpiaasade ja laugjalt künkliku stepi koheva väikekaslasega. Kõneleme liigikaitsest ja meisterdame loomadele jõulukingiks pajupalle. Täpsemalt siin.

Tähele tasub panna ka alpinaariumi teeotsas elavaid Alaska ja Kanada loodenurga arktiliste kõrgmägede asukaid Dalli lumelambad. Tänavu pääses emaste karja lumelambanooruk Piuz, kes sündis 2019. aasta emadepäeval otse külastajate silme all aedikurohul. Tema sarved ei ole veel kuigi võimsad, kuid emasloomade omadest siiski suuremad.

Ja kui juba alpinaariumis jalutada, siis torkavad kindlasti silma ka buhhaara uriaali ja sinilamba stendid, mida on parandatud jaapani paranduskunsti kintsugi ehk kuldse ühenduse tehnikas: purunenud tükid liimitakse hoolikalt kokku ja mõrad täidetakse kullapulbriga, nii et peitmise asemel saavad need kaunilt esile toodud ning eseme väärtus ja ainulaadsus seeläbi kasvab.

Teisipäeva õhtupoolikul said šimpansid Betty ja Quincy koroonavaktsiini teise süsti, vaevusi ega kõrvalnähte neil ei tuvastatud.

Rästad kädistavad pihlapuudel ja pugivad enne lõunasse lendu kõhud mahlaseid vilju täis.

Kesknädalast vihmale keeranud ilm aga soosib konnade sirinat täis troopikamaja külastust ja niiskust armastavate kahepaiksete imetlemist.

Vihm meelitas varakult pesakasti ööund põõnama ka jääkaru Friida.

Elevandiemandad vihmasel kesknädalal õue minna ei soovinud ja nii organiseerisid talitajad neile tubaseid tegevusi: viskasid palli, ärgitasid suurt traktorirehvi ümber paigutama ja suupilli puhuma.

Ninasarvikud aga vihma ei pelga ja veedavad õues hea meelega aega. Kibibi ja Kibeta mängisid neli-viis aastat vastu pidanud suure merepoi nädala algul nii katki, et see tuleb nüüd prügimäele saata.

Vanas karumajas elavale ilves Lüsisele anti suur pappkast, mille põhjas paks kiht kaamelivilla – see on nüüd tema uus lesimise lemmikkoht.

Surikaadid ja pruunharjasvöölane said maiustada laste loomaaias ülemäära siginud raagritsikatega.

Liigikaitse spetsialisti juhendamisel viib 11. klassi õpilane loomaaias läbi uurimistööd, mille tulemusena valmib keskkonnarikastusplaan loomaaia kilpkonnadele.

Septembri keskpaigas Tallinna loomaaeda elama asunud nelja-aastase buhhaara uriaalijäära Joca kõrvalaedikusse kitslaste säilitusalal koliti peatselt algava sigimisaja ootuses alpinaariumist hoolikalt välja valitud buhhaara uriaaliuted. Alpinaariumi elama jäänud uted aga saavad oma karja Tallinna loomaaias sündinud 10-aastase uriaalijäära Inguri.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside