Neljakümne üheksas nädal

Detsembrikuu esimene täisnädal algas töiselt ja rõõmurohkelt.

Peale selle, et esmaspäeva varahommikul asus koos loomaaia kogenud loomavedajatega Viini poole teele jääkaru Nora (vaata tema reisi algust ja esimest päeva uues kodus siit), sai pühapäeva öösel vastu esmaspäeva sõraliste maja soojas latris heintel kahe põrsaga maha üheksa-aastane tüügasseaemis Dezi. Viimati sündisid tüügasseapõrsad Tallinnas nelja aasta eest.

Teisipäeval sai täiendust kääbusmarmosettide peregrupp troopikamajas: nüüd on taas võimalus silma teritada ja vanalooma karvadesse klammerdunud pisipoega otsida. Samal päeval munesid esimese muna käharpelikanid. Neljapäeval nägi ilmavalgust valgesaba-okassiga.

Ninasarvikutüdruk Kibeta poole aastaseks saamise puhul võeti maha latri varbadele ja õueaediku vaheaiale põigiti kinnitatud poolpalgid. Varsake on nüüd juba nii suur, et torude vahelt läbi ei poe ja omapäi seiklema ei lähe. Aedikusse riputati tagasi ka suur traktorirehv.

Reedel sai 34-aastaseks kääbusjõehobu Pupa. Sel puhul tulid talle külla tema vaderid pereettevõttest T-Tammer OÜ ja tõid kaasa kääbusjõehobudele mokkamööda sünnipäevatordi.

   

Neljapäeval maha sadanud lumi muutis loomaaia korraks muinasjutuliseks, kuid helbeid keerutav tuul ei meeldinud emaelevantidele ja nii ei soostunud ei Fien ega Draay õue minema. Isaelevant Carl seevastu nautis õhtuhämarust ja valget rahu õueaedikus heal meelel.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside