Neljakümne üheksas nädal

Pühapäeval, 9. detsembril kell 13.30 on kõik loomasõbrad, kelle südamed on vallutanud loomaaia karismaatiline triibuline hiiglane amuuri tiiger Pootsman, oodatud tiigri aediku juurde vaatama tema toitmist. Tegevust kommenteerib Anne Saluneem.

Õige pea sõidab seitsme ja poole aasta vanune Pootsman Tšehhi pulmareisile – nüüd avaneb tal võimalus anda oma panus Euroopa Akvaariumide ja Loomaaedade Assotsiatsiooni (EAZA) liigikaitselisse paljundusprogrammi. Zlín-Lešná loomaaias ootab teda mitu pesakonda üles kasvatanud kogenud emasloom Tanya, kes on Pootsmanile geneetiliselt sobiv paariline. Pikemalt siin.

Pootsmanile on sisepuuri paigaldatud transpordikast, kuhu talle pannakse toitu, et ta harjuks kastis käima ja end seal turvaliselt tundma. Tiigripuuri kõrval õues aga saab uudistada transpordikasti, millega Pootsman 2012. aasta jõulude eel Moskvast Tallinna toimetati.

Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi poolt läbi viidav tiigrioru heategevuskampaania kestab edasi, sest paljundusprogrammi lõppedes tuleb Pootsman tagasi ja asub elama Tallinna loomaaias valmis saanud uude ja kaasaegsesse ekspositsiooni – tiigriorgu.

Laupäeval täitub 35. eluaasta kääbusjõehobu Pupal. Aafrika lähisekvatoriaalvöötme niisketest metsadest pärit kääbusjõehobusid paksunahaliste maja remondi tõttu praegu ei näe, kuid loodetavasti saab neile külla tulla juba aastavahetusel. Pupa vaderid pere-ettevõttest T-Tammer OÜ tõid talle reede pealelõunal maitsva ja tervisliku tordi.

Looduskooli eluslooduse klassi vaateakna taga aga võib näha askeldamas kaht pisihiirepoega, kes novembri viimasel päeval heinast punutud linnupesa sarnasest pesast välja tulid.

Troopikamajas sündis kolmapäeval poeg kääbusmarmosetil. Mehhiko hõbesalmleri silmitu koopavormi esindajad tõsteti tagaruumidesse, et nende akvaarium ümber ehitada.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on välja pandud fotonäitus „Metsakiisu salarajad“. Fotod näitusele on valitud aasta looma – ilvese – fotokonkursi tabamuste hulgast.

Loomaaia meenepoodi ja kassadesse ilmus müügile koostöös Eesti parimate loodusfotograafidega valminud Tallinna loomaaia 80. juubeliaasta kalender.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside