Neljakümne üheksas nädal

Sel laupäeval, 7. detsembril algusega kell 17 toimuvad loomaaias esimesed talveaja õhturetked videviku- ja ööloomade juurde. Uudistame ja püüame tabada nii aedikuis elavaid kui vabalt metsa all toimetavaid loomaaiaasukaid. Lumeleopard Deli ning amuuri leopardid Muusi ja Darla, rääkimata jääkaru Aronist, on õhtuste külaliste luuramiseks valmis. Piletid Piletilevist.

Ees ootaval pühapäeval, 8. detsembril saab 36-aastaseks kääbusjõehobu Pupa, kel novembris täitus 30 aastat Tallinna loomaaias elamist. Pupa ja Holger, 45-aastane isane kääbusjõehobu, armastavad mõlemad väga voolava vee massaaži. Novembri viimasel päeval demonstreeriti jõehobupesu kõigile huvilistele.

Detsember aga toob tähelepanu keskmesse primaadid. Igal laupäeval kell 11 saab süveneda jaapani makaakide karja ellu ja kell 12 uudistada keskkonnahariduskeskuses valgetups-marmosettide tegemisi.

Ilusa alguse jõulukuule andsid troopikamajas 1. detsembril sündinud kaks pintše-tamariini pojakest, kelle eest tamariinipere nüüd ühiselt hoolt kannab.

Täiskasvanud hiid-ritsikate asemel pandi troopikamaja ekspositsiooni välja hulk nn teismelisi, kolmenädalasi hiid-ritsikaid, kelle sirgumisel on nüüd hea silma peal hoida.

Roosapelikanid juhatati juba talvemajja pesade juurde, käharpelikanid aga jalutavad veel õues. Soe ilm lubas ka tüügassead õue pinnast tuustima. Sõralistel, kel vaja, värgiti sõrgu.

Esmaspäeva öösel kella kahe paiku jõudis kaubik 12 noore dagestani tuuri, nelja siku ja kaheksa kitsega, viimaks peale üheksapäevast maanteesõitu ja merereisi õnnelikult Thbilisi loomaaeda.

Loomaaia ettepanekul toetas Tallinna Loomaaia Sõprade Selts (TLSS) väljasuremisohtu sattunud täpik-vööttsiibeti kaitse ja säilimise tagamise 10-aastase tegevuskava koostamist 5000 euroga. Omapärase karvastikuga putukaid ja vihmausse jahtiv kärpkaslane on üks väikseima levilaga kiskja Aasias. Põhjalikumalt temast ja tegevuskavast TLSSi kodulehel, siin.

Keskkonnahariduskeskus särab jõuluehtes, toimuvad jõulupeod ja punaseid päkapikumütsikesi kandvad loodushariduse spetsialistid jagavad teadmisi kihnu lammastest aafrika elevantideni ja putukatest-mutukatest-tuhatjalgadest madudeni. Lisaks saab ära kasutada hulga taaskasutatavaid materjale ning meisterdada neist vahvaid jõulukinke ja -ehteid.

Loomaaia meenepoodi on tulnud müügile uued armsad ja maitsvad tähendusega kingitused.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside