Neljakümne üheksas nädal

Puhasvalge sätendava lumevaiba, muinasjutuliselt härmas puude ja naksuva külmaga 1. detsembril alanud 49. nädal pakkus oma teises pooles aga suisa kevade hõngu, sulaloike ja pilve vahelt piiluvat päikest. Sellele vaatamata on elevandimaja, troopikamajad ja keskkonnahariduskeskus kenasti jõuluehteisse sätitud, sest loomaaias käivad juba päkapikud ja jõuluvanad ning peetakse esimesi jõulupidusid.
Jõulukingiotsijail aga tasub kindlasti kiigata loomaaia meenepoodi, kust lisaks magusatele kingitustele nagu šokolaadimedalid jääkarude uue kodu rajamise toetuseks või meenemee purgike loomaaia mesilaste kogutud linnumagusaga, saab jõuluvana kotti pista ka loomaaia kinkekaardi, kalendri või loomaaia ajaloost, lugudest ja inimestest pajatava raamatu „Loomaaia jäljerajad“.
Troopikamaja ekspositsiooni jõudsid Malaisia ja Indoneesia päritolu luupäiste lendkonnade kullesed.
luupäise lendkonna kulles_foto Inari Leiman luupäine lendkonn_foto Inari Leiman
Nüüd on huvilistel võimalus jälgida oktoobri lõpus koorunud kulleste kasvamist-arenemist ja moondumist. Veidi eemal on välja pandud ka täiskasvanud isendid.
Neljapäeva pealelõunal nägi ilmavalgust india rippkõrvkitse talleke, kes aga oli veidi äbarik ja viidi kosuma loomaaia titetuppa. Linnutiikidele lasti tiivavigastusega oktoobri alguses loomaaeda toodud kühmnokk-luik. Aksishirve pull aga otsustas kesknädalal maha heita oma sarved.
Kolmapäeva hommikul lendas Aerofloti lennukiga Moskva kaudu Ukrainasse, oma uude koju Nikolajevi loomaaeda Tallinnas sündinud noor emane lakkhunt. See Lõuna-Ameerika päritolu ainulaadne koerlane kuulub rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) punase nimestiku ohulähedasse kategooriasse ja ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni (CITES) nimekirja kui liik, kelle olemasolu kauplemine ohustab. Liigi seisundil peab silma peal ka ohustatud liikide Euroopa programm (EEP).
Keskkonnahariduskeskuse punases saalis keskkonnaministeeriumi poolt tolliametnike koolitamiseks teisipäeval korraldatud CITESi (so ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni) aastalõpu seminaril käsitles taimeliike Tallinna botaanikaaia metoodik Urmas Laansoo ning loomaliike loomaaia liigikaitse uuringute labori juhataja Tiit Maran.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside