Neljakümne üheksas nädal

Puhasvalge sätendava lumevaiba, muinasjutuliselt härmas puude ja naksuva külmaga 1. detsembril alanud 49. nädal pakkus oma teises pooles aga suisa kevade hõngu, sulaloike ja pilve vahelt piiluvat päikest. Sellele vaatamata on elevandimaja, troopikamajad ja keskkonnahariduskeskus kenasti jõuluehteisse sätitud, sest loomaaias käivad juba päkapikud ja jõuluvanad ning peetakse esimesi jõulupidusid.
Jõulukingiotsijail aga tasub kindlasti kiigata loomaaia meenepoodi, kust lisaks magusatele kingitustele nagu šokolaadimedalid jääkarude uue kodu rajamise toetuseks või meenemee purgike loomaaia mesilaste kogutud linnumagusaga, saab jõuluvana kotti pista ka loomaaia kinkekaardi, kalendri või loomaaia ajaloost, lugudest ja inimestest pajatava raamatu „Loomaaia jäljerajad“.
Troopikamaja ekspositsiooni jõudsid Malaisia ja Indoneesia päritolu luupäiste lendkonnade kullesed.
luupäise lendkonna kulles_foto Inari Leiman luupäine lendkonn_foto Inari Leiman
Nüüd on huvilistel võimalus jälgida oktoobri lõpus koorunud kulleste kasvamist-arenemist ja moondumist. Veidi eemal on välja pandud ka täiskasvanud isendid.
Neljapäeva pealelõunal nägi ilmavalgust india rippkõrvkitse talleke, kes aga oli veidi äbarik ja viidi kosuma loomaaia titetuppa. Linnutiikidele lasti tiivavigastusega oktoobri alguses loomaaeda toodud kühmnokk-luik. Aksishirve pull aga otsustas kesknädalal maha heita oma sarved.
Kolmapäeva hommikul lendas Aerofloti lennukiga Moskva kaudu Ukrainasse, oma uude koju Nikolajevi loomaaeda Tallinnas sündinud noor emane lakkhunt. See Lõuna-Ameerika päritolu ainulaadne koerlane kuulub rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) punase nimestiku ohulähedasse kategooriasse ja ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni (CITES) nimekirja kui liik, kelle olemasolu kauplemine ohustab. Liigi seisundil peab silma peal ka ohustatud liikide Euroopa programm (EEP).
Keskkonnahariduskeskuse punases saalis keskkonnaministeeriumi poolt tolliametnike koolitamiseks teisipäeval korraldatud CITESi (so ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni) aastalõpu seminaril käsitles taimeliike Tallinna botaanikaaia metoodik Urmas Laansoo ning loomaliike loomaaia liigikaitse uuringute labori juhataja Tiit Maran.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside