Neljakümne viies nädal

Pühapäeval on isadepäev ning kõigil isadel-vanaisadel tasub pered kaasa võtta ja loomaaeda kakke ehk rahvapäraselt öökulle uudistama tulla. Loomaaias peetakse kakupäeva! Täpsemalt siin ja loomaaia Facebookis.

Tallinna loomaaia kakukollektsioonis näeb kaheksat liiki ööde valitsejaid: maailma suurimast kassikakust kuni pisemat sorti vöötkakuni. Järglased on tänavu koorunud vaid lumekakkudel, kuid see-eest lausa kahel paaril. Vaata nende tegemisi siit.

   

Loomaaia silmapaistvamate loomaisade ekspositsioonide juurde paigutatud siltidelt saab taas uurida loomade päritolu, sigimisedukuse ja järglaste käekäigu kohta. Tänavu on austava isasildi saanud ka teravmokk-ninasarvik Kigoma ja laste loomaaia alpaka Leopold.

Kes aga laupäeva keskpäeval loomaaeda satub, saab näha, kuidas sukeldujad Merihundi sukeldumisklubist polaariumi nelja meetri sügavuste jääkarubasseinide klaase puhastavad.

Taas on avatud troopikamaja šimpansite ja krokodillide osa.

Sügisele kohaselt on pea kõigi kaljukitse- ja mägilambaliikide emasloomad indlema asunud. Päeva lühenedes teevad kurameerimisega algust pelikanid. Paksunahaliste maja saalist tabatud kärnkonn aidati keldrisse talvituma.

Kääbusjõehobu Pupal käisid külas vaderid pereettevõttest T-Tammer OÜ ja tõid loomadele maitsvat nosimist: Pupa lemmik on pirn, tema kaasa Holger aga armastab punapeeti. OÜ Pan Tiit tõi paksunahaliste maja asukatele 100 kg õunu. Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi õpilased aga kinkisid loomaaialoomadele kõrvitsaid, õunu, porgandeid ja päevalilleseemneid.

Teisipäeval lõppesid eaka 12. eluaastat käinud surikaadi Patricia-Suri elupäevad. Üksi jäänud nooremapoolne isasloom kohtub mõne aja pärast uue kaaslasega.

Keskkonnahariduskeskuses saab näha Eestist pärit maailmatähtsusega loodusteadlase Karl Ernst von Baeri 225. sünniaastapäevale pühendatud näitust.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside