Neljakümne viies nädal

Sel pühapäeval, isadepäeval tasub sammud loomaaeda seada, sest teoksil on palju põnevat: peetakse kakupäeva ja tutvustatakse Eestis haruldasi talikülalisi lumekakke: loomaaias elav lumekakupaar on tänavu üles kasvatanud kolm poega. Kullimäel saab kuulata kakujutte, jälgida kakkude toitmist ja küsida kakuteemalisi küsimusi. Loodusfotograaf Remo Savisaar kõneleb ja näitab pärastlõunal loomaaia keskkonnahariduskeskuses pilte oma kohtumistest kakkudega looduses. Täpsemalt siin.

Igal pühapäeval kuni aasta lõpuni saab loomaaias näha, kuidas toidetakse jaapani makaake, surikaate ja amuuri leopardi. Toitmise täpsed kellaajad on siin. Iga kord on kohal ka loomaaiatöötaja, kes jagab kommentaare.

Loomaaias jalutades tasub tähele panna tublide loomaisade aedikute juures olevaid päevakangelasi tutvustavaid pildiga silte. Loomaisade kohta on teavet ka siin.

Udusel kolmapäeval uinutati eakas gaurilehm Andrea, kelle sõrad vajasid hädasti värkimist. Maaülikooli veterinaaride kaasabil viidi protseduur ohutult läbi ning 20-aastane Aasia päritolu hiigelveis oli peagi jalul.

Loomaaia loodushariduse töötajad jagasid Pirita Majandusgümnaasiumis korraldatud õpilaskonverentsil huvilistele teadmisi looduse ja loomade uurimise kohta.

Talitajad ja teised loomaaednikud külastavad hoolega loomaaia sisekoolituste loenguid ja on ametis õppe-eesmärgil välja valitud loomade treenimise kavandamisega.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside