Neljakümne viies nädal

Sel pühapäeval, isade- ja mardipäeval on kõik huvilised oodatud kullimäele uudistama loomaaia kakkude elu ja tegemisi. Saab kuulda haaravaid kakujutte, uurida sulgi, mune ja räppetompe, jälgida kakkude toitmist ja isegi meisterdada. Tegevused toimuvad nii eesti kui vene keeles, täpsemalt siin.

Kullimäe päevastel röövlindudel – kotkastel – on valguspäeva lühenemine vere vemmeldama löönud: nad on aktiivsed, häälekad ja toimetavad usinasti pesaasemel.

Hingedepäeval aset leidnud hallhüljeste ja kääbusjõehobude toitmine möödus meeleolukalt. Loomad olid koostööaltid ning huvilisi ja küsimusi jagus parajalt. Sarnaseid tegevusi näeb igal novembrikuu laupäeval.

Loomaaednikud sisustavad usinalt oma hoolealuste igapäevaelu. Kesknädalal said surikaat ja pruun-harjasvöölane peegliga tutvust teha. Elevant Fieni aga treeniti kõrvaveenist vereproovi andma. Fien on praegu veel umbusklik ega luba protseduuri lõpuni viia.

Neljapäeval tegi elevantide ja ninasarvikute päeva põnevamaks roosa draakoni kostüümi pugenud talitaja.

Paksunahaliste majja lennanud rasvatihane sattus toiduotsingul nii hoogu, et puges kuningboa suurde terraariumi, maandus mao seljas ja kepsles piki teda kuni ninani. Säärasest kohtlemisest hämmingus boa aga linnukest ei puutunud, kuigi huvi tundis küll ja nuuskis hiljem, kui tiivuline välja oli aidatud, oma elamise väga põhjalikult üle.

Laste loomaaia küülik Simon käis neljapäeval filmivõttel.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab nüüd uurida putukate põnevat maailma tutvustavat interaktiivset näitust “ELU PUTUKA/NA/TA/GA” ning proovida näituse ülesannete, mängude ja töölehtede lahendamist.

Samas saab tutvuda ka väljapanekuga veterinaarortopeedia algusaastatest läinud sajandi lõpul, mil toonased Tallinna loomaaia veterinaararst Andrus Allas ja A. Seppo nim. kliiniku ortopeed Lembit Pihkva võtsid kasutusele erinevad fiksaatorid loomade luumurdude säästlikuks ravimiseks.

Tuleva nädala kolmapäeval leiab loomaaia keskkonnahariduskeskuses aset keskkonnaagentuuri eluslooduse konverents „Seiklusjutte maalt, veest ja õhust“.

Loomaaia kassades ja meenepoes on nüüd saadaval
2020. aasta loomaaia kalender.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside