Neljakümne viies nädal

Isadepäeva sissejuhatuseks kutsub loomaaed sel laupäeval, 7. novembril kullimäele jalutama ja kakupäevast osa saama. Täpsemalt siin.

Aasta eelviimane kuu ongi pühendatud kakkudele ja jääkarule. Igal laupäeval tutvustavad loomaaia noored loodushariduse spetsialistid neid suurte silmade, kohevate sulgede ja hääletu lennuga ööaktiivseid röövlinde, kelle huiked novembrividevikus kaugele kostavad. Jääkaru Friida uue paarilise saabumise ootust aga aitab kindlasti leevendada tema igalaupäevane elukeskkonna põnevamaks muutmine külastajate vaateväljas.

Hea meel on teatada, et teisipäeva hommikul transpordikasti meelitatud, autole tõstetud ja enam kui 30 tundi teel olnud jääkaru Aron jõudis kolmapäeva õhtul oma uude koju La Flèche’i loomaaeda Prantsusmaal, tunneb ennast hästi ja sööb ning tutvub uute hooldajate, uue ümbruse ja tulevase kaaslase lõhnaga.

Samuti loodame väga, et 19. novembril 2007 Moskva loomaaias sündinud ning Saksamaal ja Prantsusmaal elanud isane jääkaru Raspi, täisnimega Rasputin, kes on määratud meie emakaru Friidale kaaslaseks, soostub lähiajal kasti ronima ja tema praegune kodu Yorkshire Wildlife Park Inglismaal saab ta Tallinna poole teele saata.

Hingekuu november, aasta kõige pimedam aeg, loomaaeda ei hellita. Töötajad on tähele pannud, et just hilissügisel sagenevad vabalt elavate kiskjate rünnakud loomaaiaasukate vastu, ometi ei osanud seda õnnetust ka staažikad loomaaednikud ette näha. Kolmapäeva hommikul leiti guanakode ja nandude ühisaedikust peale lühikest võitlust maha murtud ja puretud nandu emaslinnu jäänused. Tõenäoliselt oli ta une pealt ühe osava ja kartmatu rebase saagiks langenud.

Neljapäeva hommikuks oli eluring täis tiksunud eakal marabul, liigi viimasel esindajal Tallinna loomaaias. Veebruaris 35 aastat tagasi Nõukogude Liidu omaaegsest loomaaialoomade jaotuspunktist Zookoondisest Tallinna toodud täiskasvanud isaslind, kes sai nimeks Goblin, oli iseloomuga isend. Üldiselt vagur ja rahumeelne toonekure sugulane võis oma suure nokaga töötajatele valusasti virutada, kui nood tema arvates valesti käitusid. Eriti siis, kui linnud veel kahekesi olid (ta kaasa suri 2015. aastal) ja aeg-ajalt munakurna välja haududa püüdsid.

Praeguste plaanide kohaselt tuuakse marabud loomaaia kollektsiooni tagasi, kuid esmalt tuleb neile luua korralikud pidamis- ja eksponeerimistingimused.

Loomaaednikud varuvad langenud lehti. Need kuluvad ära nii loomatoiduks kui lihtsalt loomadele sahistamiseks ja elevuse tekitamiseks, aga ka kasvuhoone soojustamiseks loodetavasti saabuva talvekülma vastu.

Karakal Barak on igatahes juba ilusas kergelt hõbedases talvekarvas.

Paksunahaliste majas viisid loomaaednikud läbi kääbusjõehobu Pupa ja teravmokk-ninasarvikute kehakonditsiooni hindamise. Üksmeelne otsus oli, et olukord ei ole hull, loomad on vastavalt vanusele „parajalt paksud“, kes eakuse tõttu veidi täidlane, kes veel nooruse ümaruses.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside