Neljakümne viies nädal

Novembri teine nädal pakkus nii karget päikeselist härmahommikut ja vihmast maru kui ka leebet ja veel värvilist sügisilma. Külmakraadidega öö järel olid kaksküürkaamelitel ja teistelgi õueasukatel teisipäeva hommikul seljad härmas, Dalli lumelambapoiss aga togis hoolega sarvedega lumekirmes rohumaa kohal kõrguvat ohakapuhmast ja nilpsas sealt söödavaid palukesi.

Isadepäeva eel kutsub loomaaed laupäeva, 13. novembri keskpäeval huvilisi kakupäevale. Uudistame loomaaias elavaid kakulisi, uurime, kuidas nad nii hästi kuulevad, nii vaikselt lendavad ja nii osavalt saaki püüavad ning arutame, mis teeb ühest kakuisast hea isa. Kakkudele pakutakse ka meelepärast toitu, mille haaramist ja söömist võime jälgida.

Oma eelnevates elupaikades palju sõpru võitnud jääkaru Rasputinile, kes 19. novembril saab 14-aastaseks, saabus läinud nädalal sünnipäevakink proua Ilselt Nürnbergist: kaks pühendusega stritslit, küpsisepakk, fotod Raspist ja sünnipäevakaart. Aastasena sünnikodust Moskva loomaaiast Saksamaale Nürnbergi kolinud Raspi on elanud veel Prantsusmaal Antibes’i meremaailmas ja Inglismaal Yorkshire’i looduspargis. Tallinnas elab ta alates läinud aasta 18. novembrist.

Korsakite elupaika asetatud suur peegel pakub neile väikestele koerlastele põnevust juba nädalaid. Peeglis paistev huvitab neid väga ja ajuti tundub nagu nad tahaksid sinna siseneda: istuvad peegli ees ja piiluvad sealt paistvat tuttavat ümbrust, jooksevad peegli ümber ja kaevavad selle alla. Eriti põnev on neil siis, kui näevad peeglis kedagi tuttavat liikumas.

Kaheaastane Wrocławis sündinud manul Altani käis teisipäeva hommikupoolikul tervisekontrollis ja pistis seepeale kinni kaks parajalt suurt noort rotti.

Toitmisaeg ja tuttavate inimeste toimetamine väikekiskjate kompleksis meelitas end näitama ka 14-aastase Krakovis sündinud rookassi Polja.

Teisipäeva õhtul toimus troopikamajas Indo-Austraalia päritolu kangursipelgate väljalend pesast. Ühtäkki oli terve terraarium tiivulisi sipelgaid täis. Seda liiki kangursipelgate koloonias võib korraga olla ligi 50 kuningannat, sellele vaatamata pandi neile pesamaterjali ka teise pesa ehitamiseks.

Kõrvitsapeost saati elupaika kaunistama jäänud suure kõrvitsa otsas on leidnud endale mõnusa lesimispaiga Indohiina asukas veeagaam.

Siberi kaljukitsede karjajuht, kõige suuremate sarvedega kolme ja poole aastane sikk aga pikalt lesida ei saa – tema peab oma kitsedel hoolega silma peal hoidma.

Looduskooli koridori galerii terraariumi kolisid elama viis berberi vööthiirt paksunahaliste majast.

Teisipäeval ja kolmapäeval väisasid laste loomaaeda kaks toredat noort töövarju. Oktoobri keskpaigas aitasid Swedbanki vabatahtlikud kullimäe kotkaste aedikutesse kruusa vedada. Lumeleopardipäeval meisterdasid loomadele pajupalle vabatahtlikud ettevõttest Kühne+Nagel (IT Service Center).

Loomaaia kodulehele on nüüd välja pandud mõnede loomade söötmise ajad. Tegevust ei kommenteerita, kuid endale sobival ajal on vaatama oodatud kõik huvilised.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside