Neljakümne viies nädal

Pühapäeval, 8. novembril ootab Tallinna loomaaed kõiki isasid, isaisasid ja isaisaisasid koos peredega loomaaeda isadepäeva aktiivselt ja tervislikult veetma ja loomaisadest mõõtu võtma. Loomaaia silmapaistvamate loomaisade ekspositsioonide juurde paigutatud pildiga siltidelt saab lugeda loomade päritolu, sigimisedukuse ja järglaste käekäigu kohta. Loomaisade pildid on välja pandud ka siin.

merikotkas Silver_foto Inari LeimanFotol üks loomaaia paljudest tublidest loomaisadest, möödunud aastal koos kaasaga kaks tibu välja haudunud ja üles kasvatanud merikotkas Silver.

Alates keskpäevast koondub tegevus kullimäele, kus pakutakse erinevaid väljakutseid nii ilvestele kui kotkastele-kakkudele. Loomaaialoomade elu huvitavamaks muutmisel tuli loomaaednikele appi AS Samelin, kelle kingitud praaksaapad köie otsa aetud saapaketina pakuvad ilvestele mõnusat mängulusti. Röövlinde ootavad aga hoopis omapärased üllatused. Teemal “Mida tähendab olla isa loomariigis?” mõtiskleb Aleksei Turovski. Terve päev pääseb isadepäeva erihinnaga turnima seikluspargi radadele.

Esmaspäeval said teravmokk-ninasarvikud Kibibi ja Kigoma taas veidi aega koos veeta, teisipäeval aga kontrolliti üle irbisetüdruk Nala kõrvad ja lubati ta koos emaga õueaedikusse.

Eesootavat sigimishooaega silmas pidades tõsteti röövlinde kullimäel ümber. Austriast habekotkaste paljunduskeskusest saadud näpunäidete järgi paigutati habekotkad varjulisemasse renoveeritud aedikusse. Endisesse habekotkaste aedikusse tulevad aga kääpakotkad. Kaks noort 2012. aastal Brnost saadud hiid-merikotkast kolisid kokku uute paarilistega.

Uue jääkarude ekspositsiooni vee- ja kanalisatsioonitrasside väljaehitamisel pakkus loomaaiale abi Lätis asuva plasttoru tehase EVOPIPES SIA Eesti esindus, kes soovib projekti aidata materjalidega.

Järgmise nädala teisipäeva õhtul toimub loomaaia looduskoolis prii loodusõhtu, kus räägitakse röövlindude seirest Eestis, Harjumaal ja Tallinnas. Aarne Tuule selgitab, milline on Eesti röövlindude käekäik ning kuidas mõjutab linn röövlinde nii enda ümber kui sees. Loodusõhtu korraldajaks on Eesti Ornitoloogiaühing, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside