Neljakümnes nädal

Loomaaialoomade heaolu tõstmiseks leiab pühapäeval, 7. oktoobril taas aset loomade elukeskkonna rikastamine. Seekord on tähelepanu all toitumiskäitumine: toit serveeritakse loomadele nii, et neil tuleb selle kättesaamiseks veidi nuputada ja oma osavus proovile panna. Ülesandeid hakkavad lahendama pärdikud ja küünisahvid, vaarid, araraunad, surikaadid, pesu- ja ninakarud ning luitekassid. Ajakava siin.

Põnevaid asju, mis kutsuvad esile liigiomast loomulikku käitumist ja pakuvad võimalust end paremini tunda antakse loomaaialoomadele vastavalt võimalustele igal ajal: jääkarud Friida ja Aron said nädala keskel endale mõnusa seljasügamisharja, elevant Carl aga kasutab tihti võimalust sinisavi- ja turbavanne võtta.

Oktoobri algusest hakkasid loomaaias kehtima talvepoolaasta odavamad piletihinnad, loomaaia kassad on avatud iga päev kella 9–17.

Sel nädalal läks käima loomaaia looduskooli huviringide töö. Põnevaid tegevusi jagub nii 4–5-aastastele kui gümnasistidele. Mõnes ringis on veel vabu kohti, sestap tasub loomaaia kodulehel huviringide info üles otsida.

Sügise edenedes hakkab kätte jõudma sõraliste pulmaaeg. Buhhaara uriaaliuted said neljapäeval endi hulka kõrgekaareliste sarvedega terve ja tugeva 7-aastase uriaalijäära, kel nimeks Ingur. Ka Dalli lumelammastel, tagakaspia uriaalidel, dagestani tuuridel ja nuubia kaljukitsedel on isasloomad karjas. Lakklambad, ida-sinilambad, tadžiki markuurid ja siberi kaljukitsed aga saavad kevadel sündinud järglaste rohkuse tõttu sel hooajal puhata.

Möödunud nädalal lasti esmakordselt kokku karakalid Barak ja Barunka. Hommikutunnid koos veetnud loomad said omavahel hästi läbi ja kuristasid teineteisele õrnusi kõrva.

Rahvusvahelisel loomaaednike päeval, 4. oktoobril tänas Tallinna loomaaed kõiki oma töötajaid ja pakkus maitsvat kringlit.

Tuleval nädalal, 9.-12. oktoobrini viiakse loomaaia põhjavärava ees ja Paldiski mnt parklas läbi freesimis- ja asfalteerimistöid. Sissepääs loomaaeda läbi põhjavärava on avatud, kuid autoga tulekut plaanivatel külastajatel soovitame kasutada lääneväravat ja Ehitajate tee valvega parklat.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside