Neljakümnes nädal

Kätte jõudnud viina- ja vihmakuu oktoober kuldab puulehti, saadab rändlinde teele ja on ka loomaaia piletihinnad talviselt soodsaks muutnud. Eriti soodne on loomaaia pilet aga laupäeval, 5. oktoobril, mil lisaks loomadele saab loomaaias näha ja kuulata ka loomaaednikke, kes kõnelevad oma tööst, hoolealustest ja elust loomaaias. Tallinna loomaaed kutsub loomaaednike päevale!

5. oktoober on Eestis ka õpetajate päev ning on väga suur rõõm ära märkida, et tänavuse aasta õpetaja gala laureaat aasta hariduse sõbra kategoorias on Tallinna loomaaia peaaednik Hannes Maripuu.

Loomaaia looduskooli huviringid alustasid oktoobris õppetööga. Igal laupäeval aga esitletakse kõigile huvilistele kihnu maalammaste ning kaksküürkaamelite toitmist.

Septembrikuu viimasel laupäeval sai laste loomaaias näha lambapügamist: vill aeti seljast kõigil 13 kihnu maalambal. Paksunahaliste maja hiirte ja rüüliku terraariumid said uue sügiseselt kirka sisustuse. Kuukabarra ja dekoratiiv- ning kääbuskanad koliti jaheduse eest siseruumidesse. Mõlemad azara aguutid aga saadeti kesknädalal Riia loomaaeda.

Rahvusvahelise muusikapäeva puhul käisid Kadaka Põhikooli õpilased kolmapäeva hommikul loomadele laulmas ja plokkflööti mängimas. Loomad panid esinejaid tähele!

Loomaaia heade abiliste hulk aina kasvab ja on eriti tore, kui õnnestub aitajad omavahel kokku viia. Suure õunaaia omanik Viljandimaalt Andres Jänes pakkus loomaaiale õunu, kuid esmalt oli vaja need puu otsast maha võtta. Appi tulid Viljandi Swedbanki töötajad, kes kahe päevaga korjasid loomaaiale ligi kaks tonni õunu. Loomadele jätkub sellest pea kaheks kuuks.

Mõru ja mürgise viljakestaga hobukastani vilju aga palume loomaaeda mitte tuua ja loomadele mitte pakkuda. Kastanimunad sobivad imehästi meisterdamiseks, kuid süüa võivad neid vaid väga vähesed loomad.

Tuleva nädala kolmapäeva õhtupoolikul toimub keskkonnahariduskeskuses näituse „Maailm seljakotis – 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“ kuraatoritund. Näitusel kajastatud Eesti loodusteadlaste ekspeditsioone tutvustab ajaloolane Inge Kukk.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside