Neljakümnes nädal

Oktoobri alguse mahe sügisilm lubab Tallinna loomaaias elavatel Lõuna-Ameerika suurtel lennuvõimetutel lindudel nandudel õueaedikus kolletanud sügislehtedes sahistada, šimpansidki küsivad praegu veel ise õue laskmist ega pelga kerget kargust. Amuuri leopardide ekspositsiooni vallutas kesknädalal aga õrnalt vidistavate pöialpoiste parv. Ka puukoristaja ning sini- ja rasvatihased olid sealsamas hoolega kõhtu täitmas.

Loomaaeda vuravad kõrvitsakoormad toovad kaasa toredaid üllatusi nii inimestele kui loomadele. Kõrvitsatega kaasa pandud valminud seemnetega päevalilleõisikust said seemneid sikutada nii berberi vööthiired kui türgi okashiired. Neljapäeval aga avastasid loomaaednikud ühe kõrvitsalaadungi põhjast kinkekoti suure šokolaaditahvliga. Selle saatsid koos heade soovidega loomaaeda Anu, Andrus ja Ander. Suur aitäh! Pühapäeval, 4. oktoobril tähistatakse üle maailma loomaaednike päeva ja sel puhul lubavad ka Tallinna loomaaia töötajad endale väikest maiustamist.

Juba sel laupäeval alustavad „Loomaaednike jutud“ alpinaariumi asukate tutvustamisega. Alates keskpäevast võetakse ette kaljukitsed, mägilambad ja kui hästi läheb, siis ka lumeleopard. Möödunud nädalal ekspositsiooni lubatud irbiseemand Deli on viimasel ajal toredasti mänguline ega varja seda ka loomaaiakülaliste eest.

Paksunahaliste maja roomajate ekspositsiooni pandi välja uus liik Standingi päevageko.  Lemmikloomakaubandus ja elupaikade kadu on seda Madagaskari edelaosa endeemi ja üht suuremat päevagekode liiki nii kõvasti räsinud, et Maailma Looduskaitseliidu punases nimistus on ta ohustatud liikide kategooriasse arvatud.

Nädal möödus kiskjate toidulaua rikastamise tähe all. Rahvusvahelise liigikoordinaatori soovitusel läinud nädalal prakeeritud pürg ja takiin pakkusid loomaaia kiskjatele lisaks kõhutäiele ka hulgaliselt elamusi. Jääkarud said varestega võidu mekkida sõraliste südant, maksa ja kopsu. Kaslastele ja vööthüäänidele aga jagati lihale lisaks ka karvase naha lahmakaid. Loomad nuuskisid, kraapisid ja vedasid nahatükke ning püherdasid neil erutunult nagu oleksid suure saagi ise tabanud. Harikrokodill Vanamehele aga pakuti õnge otsast supikana püüdmise võimalust.

Kiskjatel viidi läbi igasügisene nugilisetõrje. Sõralistel värgiti sõrgu. Kui enamasti tuleb selle protseduuri läbiviimiseks metsloom uinutada, siis talitajate poolt üles kasvatatud nuubia kaljukits Elza sõrad said korda tehtud uinutamata, vaid looma kinni hoides.

Oktoobrikuus alustavad tööd loomaaia looduskooli huviringid. Juba on avatud ka registreerimine 1.-4. klassi õpilaste koolivaheaja linnalaagrisse, mis sedakorda kannab pealkirja „Aasia avarustes“ ja tutvustab põnevaid elukaid kõrgmägedest steppide ja kõrbeteni.

Reedel aitasid laste loomaaia küülikuaedikut rohumätastega täita kaks tubli vabatahtlikku firmadest Microsoft ja Rangeforce. Laste loomaaia kitseaedik on ilusate ilmadega ka oktoobris külastajatele avatud, kuid kella 17ni. Kitsuke laut jääb endiselt suletuks.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside