Neljakümnes nädal

Oktoobrikuu algas loomaaias sündmusterohkelt. Reedel, 1. oktoobri rahvusvahelisel muusikapäeval tulid loomi taas oma laulu ja mänguga rõõmustama Kadaka põhikooli õpilased. Laupäeval avati loomaaia skulptuuride väljakul vaskpilliansambli Tuulisbrass mürtsuvate helide saatel skulptor Tauno Kangro võimsate sarvedega tarvaskulptuur. Tööd alustasid loomaaia looduskooli huviringid.

Öö hõlmas reedel vastu laupäeva aga saabusid loomaaeda toredad uued asukad: manulipoiss Marss Poolast Poznani loomaaiast ning kaks noorukest ja veel nimetut jõesiga. Saksamaalt, Hamburgist toodud kuldihakatis sai siinsetelt talitajatelt nimeks Hans. Poolast, Chorzowi loomaaiast pärit noorele emisele aga pandi nimeks Zlata.

Julget ja aktiivset manulipoissi näeb Sise-Aasia väikekiskjate kompleksis oma tulevase kaasa manulitüdruk Altani aediku kõrval olevas elupaigas. Ka jõeseakult Hans jookseb juba sõraliste maja õueaedikus ja tahab kangesti võre taga toimetava Pamelo juurde, too aga on uue liigikaaslasega esialgu soliidselt vaoshoitud. Noor emis on elukoha vahetusest veel veidi ärevil ning harjub latri ja töötajatega majas.

Šimpansite tervisekontrolli järel otsustati, et nende hammaste paremaks hoolduseks tuleb neile hambapesu õpetada. Šimpansid jälgivad inimese tegevust, nagu ikka, huviga ning tasakaalukam Quincy lubab oma mokki ja hambaid harjaga ka juba puudutada. Kergemini erutuv Bettygi, kes esimese hambaharja endale krahmas ja ära lõhkus, on kaaslase eeskujul nüüd julgem ja küünitab oma mokad harjale vastu.

Mullu sügisel maailma vallutanud video šimpans Bettyst oma eluaset koristamas meelitas teisipäeval troopikamajja Jaapani televisiooni, et seda jäädvustada. Bettyl ja Quincyl aga ei olnud kaamera ees eriti tuju akna- ja põrandapesuks.

Šimpansite õuegaleriisse on nüüd üles pandud neli stendi, mis tutvustavad meie lähimate sugulaste elu looduses ja loomaaias.

Läinud nädalal olid troopikamaja täht-samblikkonnad terraariumiklaasile kudupalli kinnitanud, nüüd on seal näha arenemas juba väikeseid kulleseid. Troopikamaja tagaruumis on aga vaigu-lehekonnade kullesed konnakesteks moondumas.

Kääbus- ja dekoratiivkanad koliti öise jaheduse eest talvemajakesse. Araraunade elupaik troopikamajas sai uue sügisese sisustuse. Korsakid kasvatavad vaikselt talvekarva. Karakal Barunkale pakuti õueaedikus toitu tavapärasest veidi erinevalt, aga ta ei olnud vaeva nägemisest just vaimustuses.

Augusti lõpust saati Tallinna loomaaia liigikaitseuuringute keskuses elavast 12 lagritsast esimesed tegid unilastele kohaselt paaripäevase uinaku juba septembri teises pooles. Oktoobri alguses langesid veel mõned tardunne, kuid enamik lagritsatest on siiski veel aktiivsed. Liigikaitsespetsialistid said neli looma magamise ajal ära kaaluda ja selgus, et võrreldes augustikuuga on nad päris hästi kehakaalu suurendanud.

Hiina loodusest pärit ida-sinilammaste puhta liini säilimiseks moodustati septembri lõpul külastajate eest varjatud kitslaste varualal kaks pisikest paljunduskarjakest: isasloom Nagin seltsis kahe emasloomaga, Nan aga kolme emasega. Kitslaste pulmaaeg on sügisel, et talled sünniksid kevadel tärkava rohu aegu.

Loomaaed alustas 7–11-aastaste koolilaste registreerimist sügiskoolivaheaja linnalaagrisse, mille teemaks on seekord „Tahaks lennata…“, täpsemalt siin.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside