Neljakümnes nädal

Sel nädalal koolitasid Maailma Looduskaitseliidu (IUCN) punaste nimestike (Red List) spetsialistid Caroline Pollock ja Catherine Sayer loomaaia keskkonnahariduskeskuses Eesti liigieksperte, teadus- ja riigiasutuste esindajaid. Ligi 30 kursusel osalenut  lihvisid oma oskusi liikide ohustatuse määramisel rahvusvaheliselt tunnustatud metoodika järgi ja omandasid rahvusvahelise sertifikaadi. Treeningkursuse korraldajaks oli Keskkonnaamet koos Tallinna loomaaia ja SA Lutreolaga, toetas SA KIK.

kilpsoomuskala akvaariumis_foto Inari LeimanKesknädalal jõudis loomaaia ekspositsiooni üks iidseimatest mageveekaladest, Malai saarestikus elutsev eriti ohustatud liikide kategooriasse kuuluv kilpsoomuskala. Eraisiku poolt loomaaiale kingitud kala ujub väikese troopikamaja suurimas akvaariumis koos jõeraidega.

Alates pühapäevast jalutab lumeleopardikutsikas koos emaga taas suures ekspositsiooniaedikus, nii et kõigil, kes soovivad tema nimekonkursist osa võtta, on võimalus ta oma silmaga üle vaadata. Tõsi aedikusse patseerima saabuvad ema-poega alles hilisel pealelõunal, sest hommikune aeg kulub pesakastis magamisele.

Kesknädalal sündis poeg kääbusmarmosettide peregrupis, neljapäeval sai jõerai maha kuue pojaga ja nägi ilmavalgust ameerika piisoni emane vasikas. Kolm maikuu esimeses pooles koorunud vöötkakupoega paigutati külastajate ette kakuliste ekspositsiooni.

Laupäeval tabati loomaaias paterdamas valge muskuspart. Kui tema omanik välja ei ilmu, kolib ta elama laste loomaaeda. Staažikas valge kodukits Leenu aga kolis põnnide rõõmuks Rannamõisa lasteaeda. Tabasalust toodud tuvilat rünnanud kanakull saab rõnga jalga ja pääseb tagasi loodusesse.

1. oktoobril toimus loomaaia looduskooli huviringide avaaktus. Tänavu on huviringidesse registreerunud üle 250 lapse. Ringidesse on veel üksikuid vabu kohti.

Loomaaialoomadele kõrvitsate kogumise üleskutsele on rõõmustavalt palju reageerijaid: kohale on toodud juba ligi 450 kõrvitsat.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside