Neljas nädal

Superkuuga alanud nädal tõi krõbedad külmakraadid, muutis loomaaia kargelt sädelevaks võlumaaks ja sundis haned-pardid veelinnumaja äärse tiigi lahvandusse sooja. Kõrbelaevad kaamelid aga talvekülma ei pelga, nende kohev ja imesoe vill lubab neil ka lumehanges külitada.

Sõraliste majas jaanuari keskel poegimisega alustanud kameruni kääbuskitsede aedikuis kepsutab juba 10 tallekest, möödunud laupäeval sai tallega maha ka üks kodukits.

Habekotkad, kes kolmapäeva lõuna paiku veel aktiivselt ringi lendasid ja kaamelivillatort nokas pesa soojustasid, said õhtuvidevikus esimese munaga maha ja asusid kohe ka hauduma. Et lindude tähtsat tööd mitte häirida, suleti kullimäe kotkaste ekspositsioon osaliselt. Pesas toimuval saavad aga kõik huvilised pesakaamera vahendusel silma peal hoida.

Loomaaia veterinaarid viivad läbi rutiinset nugiliste tõrjet ja sõrgade värkimist. Ilves Charikult võeti vereproov, laste loomaaia küülikud Johanna ja Borka tegid läbi purihammaste korrigeerimise operatsiooni.

Tehti algust alpinaariumis elavate dagestani tuuride hiigelkarja poolitamisega ja tuurisokkude üleviimisega kõrvalaedikusse. Pelikanide sigimisaeg ei olnud seekord viljakas, lõppes otsa ning pesaalused viidi talvitumismajast minema.

Loomaaia lumistel teedel võib näha metskitsede, jäneste, rebaste, kärplaste ja näriliste jäljeridu. Vabalt elaval kanakullil õnnestus õnneks võtta üks isane hahk.

Reedel avati keskkonnahariduskeskuses tuntud ja armastatud kunstnik-animalisti Sandor Sterni 95. sünniaastapäevale pühendatud loomajoonistuste, -maalide ja -skulptuuride näitus „Kaasa võetud loomad“, kus lisaks vanameistri originaalakvarellidele on välja pandud ka tema kunagiste õpilaste, loomaaia animalistikaringi kasvandike tööd. Pidevalt uuenev ja täienev näitus jääb loomaaeda 24. aprillini ja hakkab seejärel mööda Eestit ringi rändama.

Tuleva neljapäeva, viimase jaanuaripäeva õhtupoolikul toimub keskkonnahariduskeskuses tänavuse aasta looma – kopra – avaüritus. Loomariigi ühe suurima ehitusmeistri elust Eesti aladel kõnelevad paleozooloog Lembi Lõugas ning koprauurija ja loodusemees Remek Meel. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

 

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside