Neljas nädal

Septembri lõpust saati polnud šimpansid joonistamise soovi üles näidanud, kuid läinud laupäeval haarasid nii Betty kui Quincy rasvakriidi ja tulemuseks olid järjekordsed šedöövrid.

On huvitav, et Betty joonistusel aimub rott. Algab ju sel laupäeval idamaade ajaarvamise kohaselt valge metallroti aasta.
Loe, milliseid rotte võid Eestimaal kohata, siit.

Erakordselt soe talv soosib närilisi ja neid näib olevat nõnda palju, et mõnigi neist kaotab valvsuse. Nii leidsid talitajad kesknädalal liigikaitselabori euroopa naaritsa elupaigast maha murtud rändroti. Pisikiskja kasutas tekkinud võimalust, kuid oma suurt saaki ära süüa ta ei soovinud.

Troopikamaja magevee-elustiku akvaariumi pandi välja kaks noorukest hiina purikarpi, Jangtse jõe vesikonnast pärit meetripikkuseks kasvada võivat ohustatud kala, kelle seljauime esiosa on purjena pikenenud.

Küünisahvide elukeskkonna rikastamiseks riputati nende elupaika üles kasepakud, millesse puuritud aukudesse saab maiuspalu peita. Šimpansitele aga meisterdati tualettpaberi rullidest omamoodi pusle: kümnesse rulli peideti maius ja vajutati papist rulli otsad kokku, kakskümmend rulli aga volditi kokku tühjalt. Kõik rullid laoti läbisegi hunnikusse ja lasti šimpansid rulle krabistama ja läbi katsuma. Jõesiga Pamelo sai loomasõprade seltsilt aukudega toidutoru, mida ta nüüd graanulite kättesaamiseks usinalt veeretab.

Esmaspäeval munes habekotkas esimese muna ja istus oma kaamelivillasele pesale hauduma. Et ta saaks seda häirimatult ja turvaliselt teha, suleti kullimägi osaliselt külastajatele. Pesas toimuvat näitab pesakaamera.

Kesknädalal kontrollisid maaülikooli ja loomaaia veterinaarid veebruaris 15-aastaseks saava aasia lõvi Tori tervist. 110 ja pool kilo kaalunud emalõvi on peale toibumist talitajate peale lõrisevalt kuri, kuid peab hakkama tabletti võtma. Protseduurist täpsemalt siin.

Noor alpakapoiss viidi emaste karja juurest täiskasvanud isase alpaka kõrvale. Lumeleopardid vahetasid kohad ja ekspositsioonis jalutab nüüd Otto III. Lakklammastel, Dalli lumelammastel ja tagakaspia uriaalidel värgitakse sõrgu. Paksunahaliste majas üksi elaval surikaat Šurikul lõigati küüniseid ja vabastati ta selja peale tekkinud pulstikutest.

Tuleval neljapäeval, 30. jaanuaril toimub loomaaia keskkonnahariduskeskuses aasta looma avaõhtu, fookuses on käsitiivalised ja eeskätt Eesti nahikud.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside