Neljas nädal

Nädal algas järjekordse tallepaari sünniga laste loomaaia kääbuskitse karja. Elevandimaja ekspositsiooni aga pandi välja aafrika kääbussiil.
aafrika kääbussiil_foto Inari Leiman aafrika kääbussiil1_foto Inari Leiman
Loomake ei ole pärit loodusest, vaid jõudis loomaaeda lemmikloomapidaja vahendusel.

Lumeleopardide Deli ja Otto esmakohtumine möödus väärikalt ja peaaegu hääletult. Isane patseeris emase puuris, nuuskis ja märgistas, kuid nurgas kükitavat emast kiikas vaid möödaminnes. Järgmisel päeval läks küll väikeseks kähmluseks, siis aga tabas Deli ära, et saab Ottot kõvemat häält tehes vaos hoida. Tasapisi nende koosolemise aeg pikeneb.

Möödunud nädalavahetusel saabusid Berliinist Tallinna kolm vietnami paabufaasanit. See kahaneva asurkonnaga ohulähedane liik on Tallinna loomaaia kollektsioonis esindatud esmakordselt. Linde saab näha peale karantiinimist ja kõikide uuringute läbiviimist.

Alpinaariumis eraldati karjast Dalli lumelamba jäär, kes ei tahtnud uttesid majakesse lasta. Kestumisega kimpu jäänud albiino tiigerpüüton elevandimajas saab kesta pehmendamiseks lisaks ravile ka samblavee vanni.

Loomaaia esimene kohvikuõhtu keskkonnahariduskeskuse fuajees möödus tõeliselt hubases õhkkonnas ja saab kindlasti õige pea järje. Hulga huvilisi kogus ka Tallinna Linnuklubi algatatud linnalindudele pühendatud loodusõhtu.

Tuleva nädala kolmapäeva õhtul tasub aga keskkonnahariduskeskusesse ZoFo 2014 fotonäitust kaema ja Jarek Jõepera loodusteemalist fotograafialoengut kuulama tulla. Neljapäeva keskpäeval saab osa võtta TÜ arstiteaduskonna teadusseminarist, kus kõneldakse metaboloomikast, toitumisest, kopsuhaiguste ja psoriaasi uuringutest, talveunest, rasvapõletusest, dieedist, rasvumisest ja diabeedist.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside