Neljateistkümnes nädal

Aprilli algul lasid loomaaia metsas laulu lahti esimesed saabunud metsvindid, ka kuldnokad on hoos ja lõõritavad suisa maapinnal seistes nokk ennastunustavalt taeva poole. Veelinnutiigid kajavad nüüd naerukajakate naerust, madalalt üle loomaaia lendavad kaagatavad haneparved. Metsa all on puhkenud esimesed sinililled, põndakul õitsevad paiselehed, peenras sirutavad kroonlehti päikese poole erivärvilised krookused.

Möödunud nädalal tariti tühjalt seisnud jääkaruaedikusse jäme puutüvejurakas ning võeti loomaaia sõprade ja vabatahtlike abiga ette aediku suurpuhastus. Eesti Sukeldujate Klubi sukeldujad aitasid puhtaks küürida mõlema jääkarubasseini vaateklaasid.

Teisipäeval lubatigi jääkarud Friida ja Aron aedikut kaema. Karud nuuskisid uut ala huviga, proovisid järele kõik mänguasjad, ujusid ja sukeldusid basseini risti-põiki läbi, laasisid tüvejurakat, püherdasid ennast poriseks ja upitasid kiigata oma endise aediku poole. Nüüd lastaksegi neil mõlemas polaariumi aedikus patseerida, nii et kui neid ühes ei paista, tasub otsida teisest.

Naljapäevast karjalaskepäeval nägi ilmavalgust kolmas miiluvasikas, sedakorda väike pullike.

Pelikanid ja valge-toonekurg lubati linnutiikidele kõndima, sini-paabulinnud aga kolisid neitsikurgedele seltsiks.

Kesknädalal saabus Riia loomaaiast Tallinna kolm tuliparti. Samal päeval munesid õnnekured oma selle hooaja esimese muna. Kaljukotkas istus juba märtsi lõpus hauduma. Ka neitsikured hauvad. Mustluiged paarituvad ja teevad pesa.

Liigikaitse uuringute laboris lasti kokku kolmas paaritumiseks valmis naaritsapaar.

Kahepäevasel looduskultuuri seminaril loomaaia keskkonnahariduskeskuse huvilistest pungil auditooriumis arutleti Eesti loodushoiu tuleviku teemadel. Vaata galeriid ja videoid.

Laupäeval veavad vabatahtlikud abilised pinnast ilveste uuenenud aedikutesse kullimäel ning liiva kääbus- ja dekoratiivkanade suveõuedesse.

Igal aprillikuu pühapäeval kommenteerivad loomaaednikud aasia lõvide ja jääkarude toitmist ning elukeskkonna rikastamist. Täpsemalt siin.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside