Neljateistkümnes nädal

Kevadelõhnaline ja linnulaulune loomaaed on inimtühi. Üksikut piltnikku külastajate teerajal alpinaariumis peavad silmas kümned valvsad silmapaarid. Buhhaara uriaalid tormavad tuulekiirul künkatippu. Kähe haugatus noore dagestani tuuri suust annab rahulikult söövale karjale märku, et keegi on liikvel ja kari tuhiseb söödaplatsilt mäkke. Takiin seisab kaljunuki otsas ja seirab ümbrust.

Saakloomad harjuvad külastajate puudumisega ruttu ja muutuvad taas erksalt valvsaks. Röövloomad aga on pigem üllatunud ja uurivad ümbrust, et näha, kuhu on jäänud kõik käratsevad kahejalgsed.

Amuuri leopard Alexei ronib kõrgustes ja vaatab nõutult ringi. Vöötkakk pöörab pead siia-sinna, uurib ja kuulatab. Samas ei lase pesukarud end millestki häirida ja magavad segamatult külg külje kõrval päevaund. Ka eakas isalõvi Juna teeb keskendunult oma tavapärast rahulikku hommikukõndi.

Metsaelukad tunnevad ennast vabamalt ja näitavad julgemalt.

16-aastane buhhaara hirvepull Prints viskas maha teise sarve ja pääses nüüd seitsme karvavahetusest tokerja hirvelehma manu, et valmistuda sügiseseks pulmaajaks. Liigi rahvusvaheline koordinaator soostus Tallinna loomaaia buhhaara hirvede paljundamisega.

Talitajad tegid flamingodele talveaeda kolm kõrgendikku pesaalusteks ning linnud võtsid vedu ja asusid künkakeste otsa pesi ehitama.

Valgekurg munes kesknädalal esimese muna, neitsikured aga hauvad juba kaht muna. Munele hakkasid kodu- ja händkakud.

Pesadele hauduma istusid ka stepi- ja kaeluskotkad. Tänavu hauduma asunud kaeluskotkapaari emalind on koorunud Tallinna loomaaias 2009. aastal.

Elevant Carli purihammaste vahetus kestab: esmaspäeval leidsid talitajad järjekordse hambatüki.

Paksunahaliste majas said uue sisustuse ida-liivaboa, rüüliku ja vöösabade terraariumid. Väikese, kuid kaevuva eluviisi tõttu jässaka kehaga liivaboa pead ja saba on lihtne segi ajada, sestap peab tema tõstmisel tähelepanelik olema.

Kümnenda eluaasta lõpus lahkus viimane neljast Dalli lumelambast, kes 2009. aasta oktoobris Leipzigi loomaaiast Tallinna toodi. Toomise ajal kollast kõrvamärgist kandnud Zlata kasvatas siin üles kolm utt-talle, viimase 2017. aastal. Peale Zlata surma on Tallinna loomaaia Dalli lumelammaste kari nüüd kuueliikmeline.

Ahtima aiand Raplamaal kinkis loomaaialoomadele 1,3 tonni värsket rohelist salatit, mis jäi üle toitlustuskohtade tellimuse katkemisel. Loomaaia asukatel – elevantidest putukateni – jätkub sellest kenasti järgmise nädala lõpuni. Salati toimetas loomaaeda kaamelite vader DSV Transport AS, transporti aitas korraldada Tallinna Loomaaia Sõprade Selts.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    -

*Indoor expositions are closed on Mondays.
The Zoo closes two hours after the ticket office is closed.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – North Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Zoo) From Freedom square (Vabaduse väljak) buses no. 22, 41, and 42 (Bus stop Zoo) From Railway station (Balti jaam) buses no. 21, 41, and 43 (Bus stop Zoo)

Ehitajate tee 150 – West Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Karikakra or Nurmenuku) From Railway station (Balti jaam) bus no. 43 (Bus stop Karikakra, Nurmenuku or Zoo) Buses no. 10, 12, 13, 28, 37, 45, 46, 47

Zoo map

Kontakt

E-R +372 6943 300; Emergency: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Give us feedback