Neljateistkümnes nädal

Aprilliilm võimutseb. Kord tibab vihma, siis tuiskab lund, rahet ja jäidet. Sekka sirab taevalael ka päikest, aga vihisev hootine tuul ei taha vaibuda.

Esmaspäeval vahetati aedikutes jääkarud Raspi ja Friida. Suur isakaru on nüüd mõnda aega suuremas aedikus, emakaru väiksemas. Teisipäeva hommikul maha sadanud lumi sobis neile väga hästi.

Kolmapäeva hommikul nägi varjulises aedikunurgas ülejäänud karjaliikmetest eemal ilmavalgust miiluvasikas. Niipea kui pojuke jalad alla oli võtnud ja kõhu piima täis söönud, liikus ema temaga tasapisi karja juurde. Siin aitavad lähimad sugulased vasikal silma peal hoida ja varjavad teda vajadusel turvaliselt.

Prževalski hobused ja alpakad ahmivad aplalt esimesi rohuliblesid karjamaal. Talvekorterist toodi ekspositsiooni herilaseviud. Ka ronk Jaškale on kevad hinge pugenud: ta kiikab kavalalt läbi õitsvate näsiniineokste ja kudrutab.

Amuuri leopard Darla sätib end päikeselise ilmaga pesakasti katusele pikutama. Hallhüljes Lätipoiss peesitab oma magamisalusel, ringutab mõnuga ja kuivatab kord üht, kord teist külge.

Nädalavahetusel plankaia taga sarved maha ajanud buhhaara hirvepull Prints saab nüüd jälle nautida hirvelehmadega koos ekspositsioonis olemist.

Lumekakuisand asjatab pesalohu ümber ja pakub kaasale saaki. Händ- ja vöötkakul on juba munad pesades ja haudumine käimas. Talvemajakeses riputati kuuseokstest katusega korvike pesaaluseks üles ka Aafrika lähisekvatoriaalvöötme asukatele violett-turakodele.

Liigikaitseuuringute keskuses pandi reedel kokku esimene ja pühapäeval teine paar naaritsaid: paari läksid Läte ja Chandler ning Tihu ja Theodor. Esimese pesakonna sündi on oodata mai keskel.

Troopikamaja ööekspositsiooni elama asunud kinkažud ja senegali galaagod kohanevad uue elupaigaga hästi.

Muskusveistele veeti aedikusse pinnast juurde. Lisaks sõelutud kruusa hunnikutele, said nad ka ühe koorma peenemat liiva. Esmalt valisid loomad püherdamiseks just liivahunniku, aga järgmisel päeval oli hoolega tuustitud ka teisi hunnikuid.

Amuuri leopard Muusile laotati aedikusse uut multši, lumeleopard Otto III aga sai mängimiseks suure paberkoti tammelehtedega. Surikaatide välisaedikusse tassiti juurde liiva.

Neljapäeva õhtupoolikul maandus suur raba- ja laukhanede parv miilude aedikusse ennast kosutama.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside