Neljateistkümnes nädal

Niipea kui hall pilvemass veidigi heledamat taevaviiru paista laseb, kajab kõikjal metsalindude sädin. Ülelendavad rabahaneparved kosutavad end loomaaia metsaväludel. Tagumise linnutiigi on taas vallutanud naerukajakad.

Esmaspäeval said pea üheaegselt talledega maha kaks Himaalaja kõrgmäestiku asukat takiini.
takiin talledega_foto Maaja Kitsing takiinitalled_foto Maaja Kitsing
Nagu möödunud aastal nii ka tänavu suhtub vanem emaloom väga hoolitsevalt mõlemasse talle.

Teisipäeval sündis järjekordne lakklambatall. Veelinnumajas aga on koorunud veel kaks pelikanitibu. Koorumise videot näeb siit.

Kaamelitarandikust kostab madalakõlalisi venitatud huilgeid – möödunud  nädalavahetusel lasti karja hulka isakaamel Hassan. Elevandimaja leopardkilpkonn aga kolis elama keskaasia kilpkonnade aedikusse. Tema endised kaaslased, aafrika kannuskilpkonnad, on juba nii suureks kasvanud, et kippusid talle liiga tegema.

Loomaaia töömehed ehitasid ninakarudele suure jooksuratta. Emased ninakarud asusid seda kohe kasutama, isased aga ronivad küll rattasse, kuid seal jooksmise suhtes on nad veel ebalevad.

Kurge talu tõi möödunud nädalal loomaaialoomadele suures koguses mett.

Kesknädalal saabus Klaipedast Tallinna loomaaeda 3-aastane Bratislavas sündinud karakalipoiss. Siinsed talitajad andsid talle nimeks Kiffan. Peale kohustuslikku karantiiniaega kohtub ta oma tulevase kaasa Naomiga. Seni Naomiga koos olnud pesakonnakaaslane Barack aga jääb lootma, et tallegi mõnest maailma loomaaiast pruut leitakse.

Neljapäeval asusid Klaipeda poole teele kolm baktriani, neli Bennetti känguru ja üks kuldfaasan.

Sama päeva õhtul toimus järjekordne Matsalu loodusfilmiõhtu loomaaia keskkonnahariduskeskuses. Järgmisel teisipäeval aga toimub loomaaia looduskoolis loodusteemalise mälumängusarja II mäng. Kahekümnele küsimusele vastama on oodatud kõik mälumänguhuvilised. Osa võib võtta oma võistkonnaga, kuid mängukaaslase leiab ka kohapealt.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside