Ninasarvik Kibibi äpardus

Kirja pannud ninasarvikutalitaja Kersti
2021

Näiliselt tavapärane jaanuarikuu viimase laupäeva hommik algas ehmatusega – ninasarvik Kibibi oli end sarvipidi nii õnnetult autorehvi sisse mänginud, et omal jõul enam välja ei saanud. Kuna eelmise päeva toit oli söödud ja heina ka väga palju alles ei olnud, siis oli see juhtunud kas öösel või vastu hommikut. Kaamerast järele vaadates selguski, et Kibibi “ajas end rõngasse” umbes kella 7.00 paiku hommikul.

Proovisin esmalt läbi seinas oleva ava käega ja siis konksu abil rehvi ära sikutada. Rehv aga oli ülalõua ja väiksema sarve vahel päris kõvasti kinni. Oli vaja lähemale pääseda ja abi kutsuda.

Rääkisin murest teise talitaja Ingridiga ja seal me siis nuputasime, kuidas ja mismoodi tegutseda. Asja tegi raskemaks ka see, et neljanda vaheukse ajutine parandus ei töötanud ja loomi (Kibibi oli juba Kibetaga koos nagu päevasel ajal ikka) eraldada ei saanud. Kibibi oleks suure tõenäosusega oma magamislatrisse tagasi läinud ja sinna jäänudki. Seal aga poleks talle kuidagi ligi pääsenud.

Kogu tegutsemine mõne sõnaga kokku võetult, et jutt liiga lohisevaks ei muutuks: tund-poolteist jauramist ja saime lõpuks õnnetu Kibibi “maskist” vabastatud. RÕÕM!

Parajalt emotsionaalne ja lootusetuna tundunud päev lahenes viimaks tänu Kibibi usaldusele meie vastu ja koostööle rehvist vabanemisel.

Ülim oli näha looma tänulikkust ja õnne! Päriselt.

Vaata videot juhtunust:

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside