Nordi esimene õueskäik uues kodus

Täna, 2. juunil, oli tähtis päev loomaaia jääkaru Nordil – isakaru pääses esmakordselt oma uue kodu õuele möödunud sügisel valminud polaariumis.

Nord oli väga uudishimulik ning vaatas uue avara territooriumi üle. Tema tähelepanu püüdsid kohe klaasi taga seisvad külastajad, keda ta lähemalt uurima tõttas. Ei läinud poolt tundigi kui juba esimene suplus uues basseinis tehtud oli. Pärast suplust püherdas Nord veidi murul, et kasukat kuivatada ning jalutas seejärel erinevaid polaariumis kasvavaid taimi uudistama – muruplatsile sai ka esimene auk kaevatud.
Vaata pildigaleriid siit.

Nordi kolimine võttis aega ligi pool aastat, sest oma elu jooksul mitmeid kordi kolima pidanud jääkaru suhtus transpordikasti väga umbusklikult. Talitajad meelitasid teda toiduga transpordikasti tasa ja targu, kuid paraku ei õnnestunudki transpordikasti luuki jääkaru selja taga sulgeda. Nord transporditi polaariumisse 24. mai varahommikul, kasutades üldanesteesiat. Ühtlasi avanes siis Eesti Maaülikooli veterinaaridel võimalus uurida Nordi haiget tagakäppa, mis oli loomaaia töötajatele pikka aega muret tekitanud. Jääkaru käpast võeti kõik vajalikud proovid ning tehti röntgen selleks Eesti Maaülikooli loomakliinikust kohale toodud röntgeniseadmega. Need protseduurid olid vajalikud, et alustada uue raviplaaniga, mis kooskõlastati nii Viini kui Rotterdami loomaaedade veterinaararstidega ning mille kiitis heaks ka Euroopa jääkarude paljundusprogrammi veterinaarnõunik. Nordi käpa olukord on hetkel arstide pideva jälgimise all.

Foto: Signe Kalgan, jääkaru Nord

 

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside