Olerex asus toetama tiigrioru rajamist

Tiigrioru valmimist asus toetama Eesti üks suurimaid tanklakette, Olerex, annetades igalt müüdult lasteeinelt 50 senti.

Mai algusest augusti lõpuni kestvas kampaanias löövad seega aktiivselt kaasa just Olerexi väiksed kliendid, tänu kellele tiiger Pootsman lõpuks superkodu saab.

“Seda teemat oma majas sees arutades oli peamine toetaja ja initsiaator Olerexi üks omanikest Andres Linnas. Tema suur soov ja inspiratsioon tiigri toetuseks midagi ette võtta on paljuski tingitud tema taustast – oma hingelt ja hariduselt on ta bioloog,” ütles Olerexi turundusjuht Leitti Mändmets. “Ei saa muidugi mainimata jätta, et Olerexil tekkis kohe Amuuri tiigriga teatav samastumine või äratuntavus. Ka Amuuri tiigri karvastiku põhivärvus on talvel kollane ja mustade vöötidega, nii nagu Olerexi põhivärvid.”

Mändmets lisas, et oma ligi saja teenindusjaamaga on Olerex suurim kütuste jaemüüja Eestis, täpselt nagu Amuuri tiiger on suurim tiiger ja kaslane. Olerexi suurematesse tanklatesse ilmuvad lähiajal ka annetuskastid, millesse saavad enda panuse jätta kõik need, kelle jaoks Tiigrioru loomine südamelähedane on.

“Täna ei julge me veel ennustada, kui suure summa saame oma klientide abiga kokku koguda, kuid loodame ja teeme endi poolt kõik, et see oleks märkimisväärne ning oluliseks abiks Amuuri tiigri uue kodu rajamisel,” rääkis Mändmest. “Usume, et 6-aastane amuuri tiiger Pootsman on üks külastajate suuremaid lemmikuid – nii nagu ka Olerex Eestis.”

Plaan Tiigrioru projekti toetada sündis tanklaketil pärast seda, kui Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi juhatus Amuuri tiigri praegustest elutingimustest rääkis ja heategevuskampaaniat tutvustas. Olerexi jaoks on projekt uus ja põnev väljakutse. Toetusprojektide valikul lähtub Olerex eelkõige nende olulisusest ühiskonna jaoks – määrav on see, et panus ka tegelikult loeb ning midagi muuta aitab. Lisaks peab toetusprojekt olema sõbralik ja perekeskne ning hooliv ja keskkonnasäästlik.

Kuni tiigrioru valmimiseni elab loomaaia 6-aastane amuuri tiiger Pootsman vanast laohoonest ümber ehitatud puuris, mis ei paku kaugeltki loomväärseid tingimusi. Tallinna Loomaaias on aegade jooksul üles kasvanud 23 tiigrikutsikat. Nii on häid loomapidamistingimusi vaja ka selleks, et saaksime Pootsmanile uue kaaslase ja muutuksime paljundusprogrammi juhtivaks partneriks.

Hoolimata täbarast hetkeseisust on tiiger praegugi külastajate suur lemmik. Ent tulevikus rõõmustaks uudistajaid võimalus nende võluvate kaslaste tegemisi mitmekesisemalt jälgida – seda kas läbi klaasi või siis loomade jaoks märkamatuks jäävast tunnelist.

Tiiger on kindlasti üks kõige drastilisemalt hääbuv liik viimase saja aasta jooksul. Tiigrite arvukus on vähenenud enam kui 20 korda, levila on aga veelgi karmimalt ahenenud. Kui kavandatav tiigriorg muutub tõeliseks tiigrite saatkonnaks Eestis, saab ka Tallinna loomaaed anda oma panuse selle ülimalt ohustatud liigi alalhoidu.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside