Õppekäigud loodusesse „Loodus meie tagahoovis“ 14.-30. august 2018

Looduskaitse Eestis on enam kui sajand vana, liigikaitsega hakati tegelema aastal 1936, mil esimesed liigid kaitse alla võeti. Aeg on muutnud nii meie arusaamu kui kaitstavaid liike, kuid üks oluline asi on jäänud – mida paremad on meie teadmised ümbritsevast loodusest ja mida paremini me oma teistest liikidest kaasmaalasi tunneme, seda kindlam on nii nende kui meie endi püsimajäämine elu ajateljel. Liikide väljasuremise riskide hindamiseks koostatakse ohustatud liikide punaseid nimestikke, mida Eestis tehakse praegu juba viiendat korda.

Tutvustamaks looduslikke liike loomaaias ja selle ümbruses ning nende ohustatust, on Keskkonnaamet koostöös Tallinna loomaaiaga kokku pannud õppekäikude paketi – kokku 12 erinevat retke eri teemadel. Konverentsi ja õppekäike toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse looduskaitseprogrammi allprogrammi projekt  „Eesti ohustatud liikide punane nimestik – II etapp”.

Eelregistreeritud külastajad saavad loodusretkedel osaleda tasuta, teised võivad kohtade olemasolul liituda kohapeal, ostes loomaaia pileti.

Grupi suuruseks on kuni 15 inimest.

Juhul, kui sa õppekäigule tulla ei saa, palun teata kohe emailile maris.laja@tallinnzoo.ee 

Programm ja registreerimine:

14. – 15. 08 (T,K) Konverents „Liigikaitse Eesti ajateljel“ toimub Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses. Konverentsile registreerumine on lõppenud!

 

16.08 (N) kell 16:00 “Igal mardikal oma nägu!” Registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!

Alustame klassis lühikese lõbusa mardikajutuga muusika saatel, seejärel läheme mere äärde putukaid püüdma ja määrama. Vaatame, kes sõelale jäävad! Retk loomaaiast Stroomi randa ja tagasi, algus keskkonnahariduskeskusest. Läbiviijaks on Uno Roosileht Eesti loodusmuuseumist.

 

21.08 (T) kell 15:00Suured ja väikesed teod ootavad meid – saame tuttavaks!” Registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!

Eestis on teada 85 maismaateo liiki, kellest kojaga on umbes 70. Milliseid teoliike on võimalik leida loomaaia erinevates elupaikades? Mille poolest erineb tigu teistest loomadest ning mis on nende roll looduses? Väikesel ringkäigul otsime suuremaid ja väiksemaid  tigusid ning vaatame pärast nende imeilusaid vöödilisi, ogalisi, karvaseid, paksude huulte ja harvade hammastega kodasid ka suuremalt ja lähemalt. Ringkäigu algus Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses. Läbiviijaks on Piret Kiristaja keskkonnaagentuurist.

 

22.08 (K) kell 17:45 “Veelinnud plaanivad rändama hakata – keda me näeme?”  Registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!

Rocca al Mare promenaadi äärde jäävad madal ja avar Kopli laht, mis on veelindudele soodne peatuspaik, ja kitsas roheala roostiku ja metsaga, kuhu rände ajal koonduvad Tallinnast läbi rändavad linnud. Külastame uut  Mustjõe linnuvaatlustorni ja teisi promenaadi äärde jäävaid linnupaiku ning tutvume rändele asunud vee- ja roostikulindudega. Algus loomaaia põhjavärava juurest Paldiski mnt 145, retk loomaaiast Stroomi randa. Läbiviijaks on Meelis Uustal Eesti Ornitoloogiaühingust.

 

23.08 (N) kell 12:00 “Loomaaia linnutiikide selgrootud”  Registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!

Kui ilm lubab – ise püüame, uurime ja määrame. Algus keskkonnahariduskeskuses. Läbiviijateks on Reet Kristian ja Piret Eensoo Keskkonnaametist.

 

24.08 kell 15:00 „Puud, põõsad ja liaanid loomaaias – looduse reliktid ja haljastuse imed“ Registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!

Tallinna Loomaaias Veskimäe lael ja kirdenõlval asub üks Põhja-Eesti esinduslikumatest pärnikutest, kus on säilinud tüüpiline salumetsa kooslus. Loomaaia ekspositsioonide juures võib aga kohata ringi käies mitmeid eksootilisi puid ja põõsaid, mis on suureks saanud nii hea aednikutöö kui soodsa mikrokliima tõttu. Loomaaias kasvavad Tallinn suurimad tulbipuud, metasekvoia ja sinivihm. Algus keskkonnahariduskeskuses. Läbiviijaks on Olev Abner Tallinna botaanikaaiast.

 

25.08 (L) Tallinna loomaaia sünnipäev:

kell 10:00Veskimetsa varjatud elanikud” Registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!

Tutvume pisiimetajatega, kes elavad varjatult meie kõrval. Otsime ja määrame loomaaia Veskimetsas pisiimetajaid, räägime, millised on nende eluviisid ja roll looduses. Algus keskkonnahariduskeskuses. Läbiviijaks on Uudo Timm keskkonnaagentuurist.

kell 12:00Loomaaeda seenele! Kas puuseen on ka seen?”  Registreerimine SIIN.

Koos seenetundjatega otsime nii puidul kui maapinnal kasvavaid seeni Loomaaia Veskimetsa õpperaja ääres ja räägime seenejuttu. Algus keskkonnahariduskeskuses; seenenäitus fuajees. Läbiviijateks on Sulev Järve, arborist ja Uve Ramst, mükoloog.

kell 14:00Päeva- ja ööliblikad loomaaias” Registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!

Püüame päevaliblikaid ja uurime, kus ööpüük käib, käime loomaaia Veskimetsa liblikapüünise juures. Algus keskkonnahariduskeskuses. Läbiviijaks on Teet Ruben, entomoloog.

 

26.08 (P) kell 12:00Pesakast – kellele ja milleks?”  Registreerimine SIIN.

Loomaaias, Veskimetsas ja Rebasemäel, on väikestele värvulistele üles riputatud ligi 90 pesakasti. Et pesitsusaeg on läbi, võime julgelt uurida, kes neid kasutavad. Kas ainult linnud? Anname nõuandeid pesakasti meisterdamiseks ja ülespanekuks tulevaks sigimishooajaks. Algus keskkonnahariduskeskuses. Läbiviijateks on Inari Leiman ja Hans Kuusiku Tallinna loomaaiast.

 

29.08 (K) kell 16:00Õistaimed loomaaias – kes siin kasvavad?” Registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!

Vaatame ringi varjulises tammikus ja päikeselisel niidul, käime Veskimetsa õpperajal loomaaias jm.  Kes armastab päikest, kes hoiab varju? Kes on võõras, kes on oma? Algus keskkonnahariduskeskuses. Läbiviijaks on Tiina Elvisto Tallinna Ülikoolist.

 

30.08 (N) kell 20:00Nahkhiired – loomaaia looduslikud asukad” Registreerimine on lõppenud kohtade täitumise tõttu!

Õhtusel retkel õpime tundma loomaaias vabalt elavaid nahkhiireliike, liigume linnutiikide juures jm. Kes need on ja kuidas neil vahet teha? Algus keskkonnahariduskeskuses. Läbiviijaks on Lauri Lutsar Eestimaa Looduse Fondist. 

 

Keskkonnahariduskeskuse fuajees avatakse seenenäitus. Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskus asub aadressil Ehitajate tee 150, loomaaia Õismäe-poolses lääneväravas.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    -

*Indoor expositions are closed on Mondays.
The Zoo closes two hours after the ticket office is closed.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – North Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Zoo) From Freedom square (Vabaduse väljak) buses no. 22, 41, and 42 (Bus stop Zoo) From Railway station (Balti jaam) buses no. 21, 41, and 43 (Bus stop Zoo)

Ehitajate tee 150 – West Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Karikakra or Nurmenuku) From Railway station (Balti jaam) bus no. 43 (Bus stop Karikakra, Nurmenuku or Zoo) Buses no. 10, 12, 13, 28, 37, 45, 46, 47

Zoo map

Kontakt

E-R +372 6943 300; Emergency: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Give us feedback