Õppeprogrammid gümnaasiumile

Liigikaitse

Loomaaias on ainulaadne võimalus Eestist lahkumata näha maailmas ohustatud loomaliike. Õppekäigul tutvustatakse loomaaias elavaid haruldasi loomi, nende omapärast maailma ja rolli ökosüsteemis. Erinevate ohustatud liikide näitel räägitakse ohtu sattumise põhjustest, kaitsekategooriatest, liigikaitsest ning loomaaia rollist kaitsetegevusel. Õpilased saavad teada, mis on bioloogiline mitmekesisus ja miks on vaja seda hoida. Kujuneb arusaam, kuidas looduses on kõik omavahel tihedalt seotud ja ühe teo mõju võib olla kaugeleulatuv. Tunni lõpus mängitakse ainulaadset temaatilist lauamängu „Pantri jälgedes“, mis võtab kokku õppekäigul läbitud teema.

Tutvu programmiga


Kliimamuutuste mõju maailma elustikule

Õppeprogrammil räägitakse kliimamuutuste olemusest, mõjust ning elust muutuste keskel. Õpilastele tutvustatakse erinevaid näidisliike ning neid ohustavaid tegureid.  Juhitakse tähelepanu võimalikele abinõudele ning arutletakse säästva eluviisi praktiseerimise   üle – mida igaüks meist saab igapäevaelus ära teha. Praktilise rühmaülesande käigus saavad   õpilased välja pakkuda lahendusi, mis nende arvates muudaksid meie ühiskonna jätkusuutlikumaks.

Tutvu programmiga


Elupaikade kaitse 10.-12. klass

Ökosüsteemid on justkui omaette maailmad, keeruliste seostega võrgustikud, kus oma osa on nii elustikul kui ümbritseval keskkonnal. Seetõttu on bioloogilise mitmekesisuse püsimiseks väga oluline kaitsta mitte ainult liike, vaid ka nende elupaiku. Õppeprogrammil antakse ülevaade maailma eri biotoopidest, pöörates tähelepanu nende hävimise põhjustele. Vaatluse alla tulevad mitmed liigid, kes on ohtu sattunud just seetõttu, et nende elupaigad on kadumas. Programmi lõpus lahendavad õpilased rühmatööna temaatilist dilemmaprobleemi, mille käigus kujuneb arusaam elukeskkondade kaitse olulisusest ning säästva eluviisi rollist selles.

Tutvu programmiga

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside