Õppeprogrammid gümnaasiumile

Liigikaitse

Loomaaias on ainulaadne võimalus Eestist lahkumata näha maailmas ohustatud loomaliike. Õppekäigul tutvustatakse loomaaias elavaid haruldasi loomi, nende omapärast maailma ja rolli ökosüsteemis. Erinevate ohustatud liikide näitel räägitakse ohtu sattumise põhjustest, kaitsekategooriatest, liigikaitsest ning loomaaia rollist kaitsetegevusel. Õpilased saavad teada, mis on bioloogiline mitmekesisus ja miks on vaja seda hoida. Kujuneb arusaam, kuidas looduses on kõik omavahel tihedalt seotud ja ühe teo mõju võib olla kaugeleulatuv. Tunni lõpus mängitakse ainulaadset temaatilist lauamängu „Pantri jälgedes“, mis võtab kokku õppekäigul läbitud teema.

Tutvu programmiga


Kliimamuutuste mõju maailma elustikule

Õppeprogrammil räägitakse kliimamuutuste olemusest, mõjust ning elust muutuste keskel. Õpilastele tutvustatakse erinevaid näidisliike ning neid ohustavaid tegureid.  Juhitakse tähelepanu võimalikele abinõudele ning arutletakse säästva eluviisi praktiseerimise   üle – mida igaüks meist saab igapäevaelus ära teha. Praktilise rühmaülesande käigus saavad   õpilased välja pakkuda lahendusi, mis nende arvates muudaksid meie ühiskonna jätkusuutlikumaks.

Tutvu programmiga


Mis on vee õitseng?

Programmi käigus uuritakse veekogude reostumise ja veeõitsengu põhjusi. Selleks tehakse laboris analüüse, määratakse fosfor- ja lämmastikühendite sisaldust järve- või merevees. Valmistatakse preparaadid vetikatest, mida uuritakse mikroskoobiga. Programmi käigus õpivad õpilased tiitrima, mikroskoopima ja kasutama Vernieri andmekogujaid ning veeanalüüsi komplekti Aquanal ökotest.

Tutvu programmiga

 

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside