Õppeprogrammid I kooliastmele

Loomad erinevates elukeskkondades 1. klass

Programm keskendub erinevatele elupaikadele ja seal elavatele loomaliikidele. Õppekäigul jälgitakse mitmesuguste loomade välimust ja käitumist ning seostatakse seda nende elukeskkonnaga. Õpilased saavad teada, miks on lumeleopardil pikk kohev saba või jääkarul pisikesed kõrvad jm. Loomaaias minnakse õppekäigul läbi savanni, kiigatakse troopikasse, pistetakse nina Arktikassegi. Praktilise ülesande käigus leiavad õpilased loomadele sobiva elupaiga.

Tutvu programmiga


Loomad erinevates elukeskkondades 2.-3. klass

Programm keskendub erinevatele elupaikadele ja seal elavatele loomaliikidele. Õppekäigul jälgitakse mitmesuguste loomade välimust ja käitumist ning seostatakse seda nende elukeskkonnaga. Õpilased saavad teada, miks on lumeleopardil pikk kohev saba või jääkarul pisikesed kõrvad jm. Loomaaias minnakse õppekäigul läbi savanni, kiigatakse troopikasse, pistetakse nina Arktikassegi. Põneva praktilise ülesande käigus panevad õpilased kokku oma loomaaia ning proovivad kätt selle igapäevatöö organiseerimisel.

Tutvu programmiga


Koduloomade põnev elu 1.-3. klass

Koduloomi ja –linde on inimene pidanud juba aastatuhandeid. Kuidas ja miks neid aga peetakse? Mille poolest on koduloomad erinevad metsikutest eellastest ja mille poolest on nendega väga sarnased? Õpilased saavad eri meelte kaudu infot nii õues, laudas kui ka toas peetavate koduloomade ja nende vajaduste kohta. Läbi praktiliste tegevuste õpitakse loomapidamisega seotud vastutust.

Tutvu programmiga


Eksootilised lemmikloomad 1.-3. klass

Üha enam peetakse kodudes merisea või roti asemel palju haruldasemaid loomi ja linde. Ebatavaliste loomade pidamine on keeruline. Mida oleks vaja heal kilpkonnaperemehel oma lemmikust teada või kuidas tagada hea elu hiid-raagritsikale? Programmi käigus tutvuvad õpilased eksootiliste lemmikloomade põneva eluga ning saavad läbi praktiliste tegevuste teada nende hooldamise rõõmudest ja muredest.

Tutvu programmiga


Jääkaru ja Arktika elustik 1.-3. klass

Programmi käigus õpitakse tundma jäävööndi asukaid ning seal valitsevaid elutingimusi. Jääkarumaailma avastusretkel uuritakse omadusi, mis aitavad maismaa suurimal kiskjal jäävööndis ellu jääda ning tutvustatakse lumekakkude toimetulekut karmides tingimustes. Õpilased saavad teada, mille poolest on erilised jääkaru karv ning lumekaku suled. Arutletakse, millised tegurid ohustavad jäävööndi elustikku ning kuidas inimesed saavad olukorda leevendada.

Tutvu programmiga

 

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19*
  • Laste loomaaed
    10-18*

*Avatud väike troopikamaja ja paksunahaliste maja. Suur troopikamaja ning laste loomaaia laut on suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 20ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside