Õppeprogrammid I kooliastmele
Loomad erinevates elukeskkondades 1. klass
Programm keskendub erinevatele elupaikadele ja seal elavatele loomaliikidele. Õppekäigul jälgitakse mitmesuguste loomade välimust ja käitumist ning seostatakse seda nende elukeskkonnaga. Õpilased saavad teada, miks on lumeleopardil pikk kohev saba või jääkarul pisikesed kõrvad jm. Loomaaias minnakse õppekäigul läbi savanni, kiigatakse troopikasse, pistetakse nina Arktikassegi. Praktilise ülesande käigus leiavad õpilased loomadele sobiva elupaiga.
Loomad erinevates elukeskkondades 2.-3. klass
Programm keskendub erinevatele elupaikadele ja seal elavatele loomaliikidele. Õppekäigul jälgitakse mitmesuguste loomade välimust ja käitumist ning seostatakse seda nende elukeskkonnaga. Õpilased saavad teada, miks on lumeleopardil pikk kohev saba või jääkarul pisikesed kõrvad jm. Loomaaias minnakse õppekäigul läbi savanni, kiigatakse troopikasse, pistetakse nina Arktikassegi. Põneva praktilise ülesande käigus panevad õpilased kokku oma loomaaia ning proovivad kätt selle igapäevatöö organiseerimisel.
Koduloomade põnev elu 1.-3. klass 
Koduloomi ja –linde on inimene pidanud juba aastatuhandeid. Kuidas ja miks neid aga peetakse? Mille poolest on koduloomad erinevad metsikutest eellastest ja mille poolest on nendega väga sarnased? Õpilased saavad eri meelte kaudu infot nii õues, laudas kui ka toas peetavate koduloomade ja nende vajaduste kohta. Läbi praktiliste tegevuste õpitakse loomapidamisega seotud vastutust.
Eksootilised lemmikloomad 1.-3. klass
Üha enam peetakse kodudes merisea või roti asemel palju haruldasemaid loomi ja linde. Ebatavaliste loomade pidamine on keeruline. Mida oleks vaja heal kilpkonnaperemehel oma lemmikust teada või kuidas tagada hea elu hiid-raagritsikale? Programmi käigus tutvuvad õpilased eksootiliste lemmikloomade põneva eluga ning saavad läbi praktiliste tegevuste teada nende hooldamise rõõmudest ja muredest.
Jääkaru ja Arktika elustik 1.-3. klass 
Programmi käigus õpitakse tundma jäävööndi asukaid ning seal valitsevaid elutingimusi. Jääkarumaailma avastusretkel uuritakse omadusi, mis aitavad maismaa suurimal kiskjal jäävööndis ellu jääda ning tutvustatakse lumekakkude toimetulekut karmides tingimustes. Õpilased saavad teada, mille poolest on erilised jääkaru karv ning lumekaku suled. Arutletakse, millised tegurid ohustavad jäävööndi elustikku ning kuidas inimesed saavad olukorda leevendada.