Õppeprogrammid III kooliastmele
Selgroogsed loomad 7. klass
Loomaaias veedetud õppetunnis saavad selgeks selgroogsete loomade klassid ja nende üldtunnused. Loomaaiaretkel külastatakse troopikamajasid, kus vaadeldakse kalade, kahepaiksete, roomajate, lindude ja imetajate klasside esindajaid, kelle eripäradest, kohastumustest ja elust räägitakse pikemalt. Programmi lõpus pannakse teadmised proovile muhedas mälumängus “Kaamelivillak”, mis kordab ja kinnistab kohapeal kuuldut ning juba koolipingis õpitut.
Roomajad 7. klass 
Programmi käigus tutvustatakse roomajate põhitunnuseid, vaadeldakse soomuselisi, kilpkonnalisi ning tehakse juttu krokodillilistestki. Loomaaiaretkel jalutatakse elevandimajja, kus räägitakse sealsetest roomajatest, nende kohastumustest, eripäradest ning igapäevaelust. Praktilise uurimisülesande käigus õpitakse tundma erinevaid roomajate esindajaid ning nende üldtunnuseid.
Väikeste elukate elutähtsad ametid 7.-9. klass
Programmi läbiviimise aeg: september 2021-veebruar 2022
Õppeprogramm viib osalejad avastama putukanäitust “Väikeste elukate elutähtsad ametid” (KIKi projekt nr 17409), kus peatutakse erinevaid ökosüsteemi rolle täitvate lülijalgsete juures. Käsitletakse just seda, kuidas liigid oma ametite poolest erinevad, miks nad olulised on ja mis saaks siis, kui taolisi liike enam poleks. Arutletakse teemade üle nagu bioloogiline mitmekesisus, loodus ja inimene, putukate jt lülijalgsete roll maailmas jne. Tunni võtab kokku rollimäng, mille käigus õpilased saavad aimu erinevate elustikurühmade olulisusest ning nendevahelistest seostest.
Elupaikade kaitse 7.-9. klass
Igal elusolendil on vaja kohta, kus elada, kuid paljud neist paikadest on kadumas. Õppeprogramm annab ülevaate erinevatest maailma elukeskkondadest, pöörates tähelepanu nende hävimise põhjustele. Vaatluse alla tulevad mitmed liigid, kes on ohtu sattunud just seetõttu, et nende elupaiku on maailmas üha vähem. Programmi lõpuks on õpilasel arusaam erinevate biotoopide olemusest ja asukatest, hävimise põhjustest ning sellest, kuidas neid kaitsta ja säästa.
Ellujäämiskunst loomariigis 8.-9. klass
Õppeprogramm viib osalejad avastusretkele loomaaeda, kus peatutakse erinevates loodusvööndites elavate loomade juures. Käsitletakse just seda, kuidas erinevad liigid oma elukeskkonnas hakkama saavad ja millised erilised omadused aitavad neil ellu jääda. Arutletakse selle üle, miks surikaadid on head kaevurid, miks jääkarul on hiiglaslikud käpad jne. Tunni käigus panevad õpilased end proovile erinevate loodusvööndite asukate ja nende kohastumuste tundmises, lahendades rühmatööna probleemülesannet.