Õppeprogrammid lasteaiale

Kus loomad elavad?

Loomaaed on koduks paljudele loomadele erinevatest elukeskkondadest. Programmi käigus vaadeldakse loomi ja neile kujundatud kodu loomaaias ning võrreldakse seda loodusliku elukeskkonnaga. Lapsed õpivad seostama looma välimust ja käitumist tema elukeskkonnaga ja saavad teada, et erinevatel loomadel on erinevad vajadused. Praktilise ülesande käigus leiavad lapsed loomadele sobiva elupaiga.

Tutvu programmiga


Linnuretk

Õppeprogrammi käigus viiakse läbi õpperetk loomaaia kullimäel ja seal lähistel. Vaadeldakse erinevaid kakulisi, kurgesid ja teisi linde, õpitakse tundma nende eluviise. Uuritakse, kus nad elavad, millest toituvad, millised on nende tähtsaimad kohastumused. Lapsed saavad katsuda ning vaadelda linnusulgi ning uurida erinevate liikide tiibade siruulatust. Tunni lõpus viiakse läbi teadmisi kinnistav mäng.

Tutvu programmiga


Koduloomade põnev elu

Kes on koduloomad? Kuidas nende pidamine välja näeb? Lapsed ammutavad erinevate meelte kaudu uusi teadmisi nii õues, laudas kui ka toas peetavate koduloomade kohta. Muu põneva hulgas tutvutakse laste loomaaia kitsekarja ja merisigade jt tegemistega ja nende hooldamise rõõmude ja muredega.

Tutvu programmiga


Eksootilised lemmikloomad

Küüliku ja merisea asemel on kodudesse jõudnud hoopis ebatavalisemad lemmikud. Peetakse nii kilpkonni kui Aafrika hiidtigusid, nii papagoisid kui ka raagritsikaid. Programmi käigus tutvuvad lapsed eksootiliste lemmikute ja nende pidamistingimustega.

Tutvu programmiga


Jääkaru ja Arktika elustik

Programmi käigus õpitakse tundma jäävööndi asukaid ning seal valitsevaid elutingimusi. Jääkarumaailma avastusretkel uuritakse omadusi, mis aitavad maismaa suurimal kiskjal jäävööndis ellu jääda ning tutvustatakse lumekakkude toimetulekut karmides tingimustes. Õpilased saavad teada, mille poolest on erilised jääkaru karv ning lumekaku suled. Arutletakse, millised tegurid ohustavad jäävööndi elustikku ning kuidas inimesed saavad olukorda leevendada.

Tutvu programmiga

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

*Avatud väike troopikamaja ja paksunahaliste maja. Suur troopikamaja ning laste loomaaia siselaut ja kitseaedik õuealal on suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 20ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside