Septembri igal laupäeval saab loomaaias silmast silma kohtuda päästjatega, kes ohuolukordades õigesti käituma õpetavad. Koos oma ala asjatundjatega katsetatakse tule kustutamist ja suitsu sisse sukeldumist.

Põhja päästekeskuse päästeauto koos meeskonnaga on kohal Alpinaariumi juures kell 11-15.

Päästeameti infotelgis õpetatakse ohutut käitumist tule- ja veeõnnetuste ning teiste hädaolukordade puhul.

Päästeameti Põhja päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Reili Kulli sõnul on sellised ohutuspäevad väga vajalikud ning ka varasemalt end igati õigustanud.

„Iga uus kooliaasta algab nii õpilaste kui vanemate jaoks juba varem õpitu kordamisega. Käesolev aasta hellitas meid väga sooja suvega, kuid paraku tõi see ilmsiks ka ühe tõsiselt mõtlemapaneva asjaolu – paljud inimesed ei oska hinnata oma ujumisoskust erinevates ilmastikutingimustes ning erinevates veekogudes. Sel suvel uppus kahjuks ka mitu last. Selleks, et uus kooliaasta ning lähenevad külmad ilmad pakuksid meile vaid ilusaid mälestusi, olemegi taas otsustanud peredele natuke lähemale tulla ning korraldada traditsioonilised lusti ja tarkust täis ohutuspäevad Tallinna Loomaaias. Sel aastal räägime lisaks tule- ja veeohutusele ka evakuatsioonist suitsuses ruumis ning pakume spetsiaalses suitsutelgis võimaluse kõik ise läbi proovida,“ sõnab Reili.

Tallinna Loomaaia turvajuhi Kaido Lasni sõnul on tegemist varasema koostöö jätkamisega. „Päästeamet on aastaid olnud meie väga hea koostööpartner ja osalenud loomaaia suurüritustel. Eelmisel suvel saime külastajatelt Päästeameti ohutuspäevade kohta tänulikku tagasisidet ja kui juba koos perega on välja tuldud, siis omandatakse uusi teadmisi üheskoos kergemini.“

Turvaliseks osalemiseks tutvuge ka kehtivate külastustingimustega.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside