Perepäeval vaktsineeritutele loomaaeda soodussissepääs

Tallinlasi oodatakse pühapäeval terve perega vaktsineerima

Pühapäeval, 18. juulil saab Tallinnas COVID-19 vastu vaktsineerida Lasnamäel, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas. Ette registreerida ei ole vaja – piisab, kui tulla kohale.

Samal päeval on end vaktsineerinud inimestel võimalik käepaela alusel külastada kogu perega Tallinna Loomaaeda 70 protsendi võrra soodsama hinnaga. Kiiremaid vaktsineerijaid kostitab jäätisega Balbiino.

„Oodatud on kogu pere – võtke kaasa vanaema ja vanaisa, samuti teismelised lapsed, ja tulge lihtsalt kohale,“ ütles COVID-19 vaktsineerimise töörühma liige, Lääne-Tallinna Keskhaigla juht dr Arkadi Popov. „Ennast ja oma lähedasi vaktsineerida on praegu väga õige tegu, sest vaid nii saavad sügisel koolid olla avatud, vanavanemad kohtuda lastelastega ning hoiame ära piirangud, mis seavad ohtu paljud töökohad. Eestis kasutatavad vaktsiinid on tõhusad ja kaitsevad ka uute viirusetüvede eest.“

Vaktsineerimise perepäev toimub kell 9-17 järgmistes asukohtades:

 • Lasnamäe: Lasnamäe Prisma kaubanduskeskuse parklas, Mustakivi tee 17 (vaktsineerib Qvalitas Arstikeskus)
 • Põhja-Tallinn: Sõle spordikeskuse vaktsineerimiskeskuses, Sõle 40a (vaktsineerib Fertilitas)
 • Mustamäe: Kaja kultuurikeskuse vaktsineerimiskeskuses, Vilde tee 118 (vaktsineerib Lääne-Tallinna Keskhaigla)

Vaktsiiniks on Pfizer (sobib alates vanusest 12 eluaastat) ja täiskaitse saamiseks tuleb 6 nädala pärast teha teine doos. Lasnamäe on võimalik vaktsineerida ka ühedoosilise Jansseniga (sobib alates 18. eluaastast). Igas asukohas on plaanitud teha umbes 500 kaitsesüsti.

Et mitte elavas järjekorras oodata, on Tallinnas jätkuvalt iga päev võimalik end vaktsineerida ka aega eelnevalt kinni pannes, selleks tuleb helistada 1247 või broneerida digiregistratuuris www.digilugu. Nii näiteks on Sõle spordikeskusesse võimalik etteregistreerimisega aeg saada juba samaks päevaks, samuti saab aja mugavalt ja kiiresti kirja panna kaitsesüstiks Kaja kultuurikeskuses Mustamäel, Medicumi kliinikus Lasnamäel, Punane 61 või Qvalitase Arstikeskuses Ülemistel.

Ilma eel registreerimiseta võib jätkuvalt terve järgmise nädala jooksul sisse astuda Sõle spordikeskusesse ja Confido kiirkliinikusse Lasnamäe Centrumis.

Vaktsineerima tulles tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument.  Kui tunned end haigena või oled lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 6 kuud pärast tervenemist ja teha tuleb üks kaitsesüst.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Samuti kehtib vähemalt ühe aasta ELi vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

Lisainfot COVID-19 vaktsineerimise kohta leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee

Avatud

 • Kassa
  9-17
 • Siseekspositsioonid *
  10-18
 • Laste loomaaed
  10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside