Põllumajandus- ja Toiduamet kehtestas Tallinna Loomaaiale seoses linnugripiga piirangud, külastajaid see ei puuduta

Tallinna Loomaaia linnul tuvastati väga nakkava lindude gripi viirus, mistõttu kehtestas amet nakkuse leviku piiramiseks karantiini ja sellega seotud piirangud.

Põllumajandus- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Hele-Mai Sammeli sõnul kogu loomaaeda ei sulgeta. „Karatiin kehtestati loomaaia ühele osale, kus hoitakse nakatunuga kokkupuutes olnud veelinde. Loomaaed peab tagama selle, et antud alale puuduks ligipääs kõrvalistel isikutel ning tagama bioturvalisuse meetmed välistamaks taudi edasist levikut. Kehtivad normid võimaldavad kohaldada erisusi piirangute kehtestamisel loomaaedadele ning seetõttu ei tulene leiust laiemaid piiranguid ümbruskonnale ja loomaaias peetavaid linde ei hukata,“ selgitas Sammel.

Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran kinnitab, et loomaaed jääb külastajatele avatuks, kuid kaitsmaks linde on veelindude osa külastajatele suletud. „Peame oluliseks Tallinna Loomaaia lindude ja teiste loomade heaolu ning nende tervist, mistõttu jälgime kõiki bioturvalisuse nõudeid, et lindude gripp ei kanduks edasi. Loodame, et lindude gripp taandub peagi Eestist ja saame kõiki oma linde külastajatele eksponeerida,“ sõnas Maran. Teisipäeval (08.06) tuvastati Tallinna Loomaaia jääkosklal lindude gripi viirustüvi H5N8. Amet kontrollis järgmisel päeval loomaaia linde ja pidamistingimusi, mille käigus teistel lindudel haigustunnuseid ei tuvastatud. Kasutatavad bioturvalisuse meetmed olid igati piisavad, et lubatud erisusi rakendada.

Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade, 10.06.2021

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside