Кассы открыты сегодня 9-18
Детский зоопарк 10-19
э-билет Пожертвовать

АМУРСКИЙ ТИГР

Panthera tigris altaica

AMUURI TIIGER
AMUR TIGER
SIPERIANTIIKERI

Sugukond: Kaslased (Felidae)

Tiigri põhjapoolseima levikuga alamliik amuuri tiiger on võimsa bengali tiigri kõrval usutavasti suurim tänapäeval elav kaslane. Umbkaudu 400 amuuri tiigrit elutseb Primorski ja Habarovski krais Venemaal, üksikud loomad ka Vene-Hiina piirialadel. Ainult 20% Venemaa tiigripopulatsioonist elab kaitstavatel aladel.

Amuuri tiiger elab mägitaiga seedermändide ja laialehiste puudega murdmaastikel, tihnikutes ja mägijõgede orgudes. Sügava lumikattega piirkondi väldib, kuna seal on vähe sõralisi, keda jahtida. Tihedas taimestikus muudab valguse-varju mäng jahti pidava triibulise tiigri peaaegu märkamatuks.

Talvel muutub amuuri tiigri kasukas tihedamaks, karvapikkus küündib üle 10 cm. Talvekarvas loom on sageli tokerja väljanägemisega. Vöödid amuuri tiigri tagumikul, sabatüvikul ja vahel ka külgedel on pruunikamad kui teistel tiigri alamliikidel. Vöödimuster on igal loomal ainulaadne – see võimaldab isendeid eristada.

Amuuri tiiger jahib videvikus kõiki, kellest jõud üle käib, murdes suurt saaki keskmiselt korra nädalas. Põhitoiduks on metssiga, metskits, tähnikhirv, punahirv (izjubr), võimalusel ründab ka pruun- ja kaeluskaru. Inimest ründab harva, pigem enesekaitseks.

Tiigrid on polügaamsed, ühe isaslooma territoorium kattub tavaliselt mitme emaslooma elualaga. Nii isas- kui emasloomad märgistavad territooriumi uriini ja näärmenõre seguga, jätavad ekskremente territooriumi piiridele ja sügavaid küünisejälgi puutüvedele.

Amuuri tiigrit varitsevad ohud:

 • elupaikade hävimine metsatulekahjude ja ebaseadusliku raie tagajärjel: iga kolme aastaga kaob ligi 30 000 ha amuuri tiigri elupaiku
 • elupaikade killustumine, mistõttu populatsioonid jäävad isolatsiooni ja langeb geneetiline mitmekesisus
 • toidubaasi vaesestumine ja vähenemine, konkurents jahimeestega saakloomade pärast
 • salaküttimine: nahk karusnahakaupmeestele, organid ja kehaosad traditsioonilise ida rahvameditsiini preparaatide valmistamiseks

 Amuuri-tiiger-Christina-Daous (2) Amuuri-tiiger-Signe-Kalgan Amuuri-tiiger-Signe-Kalgan2 Amuuri-tiiger-Signe-Kalgan3 Amuuri-tiiger-Aleksandr Amuuri-tiiger-Christina-Daous

Часы работы

 • Кacca
  9-18
 • Внутренние экспозиции *
  10-19
 • Детский зоопарк
  10-19

*Внутренние экспозиции по понедельникам закрыты.
На территории зоопарка можно находиться не более двух часов после закрытия касс.

Как проехать

Ворота со стороны Paldiski mnt 145
Остановка Zoo, автобусом номер 21, 21B, 22, 41, 42 и 43; на машине; на велосипеде или пешком.

Ворота со стороны Ыйсмяэ (Ehitajate tee 150)
Остановка Nurmenuku, Karikakra или Meistri, автобусом номер 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43, 45, 46, 47; на машине; на велосипеде или пешком.

РАСПОЛОЖЕНИЕ ВОРОТ СМОТРЕТЬ НА КАРТЕ

Контакты

Пон.-Пт. +372 6943 300; служба безопасности: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt 145 Tallinn, Estonia

Обратная связь