Кассы открыты сегодня 9-18
Детский зоопарк 10-19
э-билет Пожертвовать

ПОЛОСАТАЯ ГИЕНА

Hyaena hyaena

VÖÖTHÜÄÄN
STRIPED HYENA
JUOVAHYEENA

Sugukond: Hüäänlased (Hyaenidae)

Massiivse pea, võimsa kaela, tugevate lõugade ja tahapoole längus seljaga vööthüäänid tulevad toime ka selliste suurte luude söömise ja seedimisega, mille teised kiskjad maha jätavad.

Liik, kes kunagi oli levinud Suurbritanniast Hiinani, esineb praegu vaid Põhja- ja Kirde-Aafrikas, Kesk-Aasias, Türgis, Kaukasuses, Indias.

Vööthüään asustab steppi ja poolkõrbe, akaatsiatihnikuid ja kuiva savanni, avatud mäekülgi ja kaljuseid järsakuid. Talub kõrgust (elab kuni 3300 m kõrgusel) ja kuiva külma.

Vööthüäänid võivad elada peregrupina, kus poegi aitavad toita ka eelmise pesakonna noored, kuid toiduotsinguil käivad enamasti üksinda. Täiskasvanud emaloomad on üksteise suhtes reeglina sallimatud ja domineerivad isaste üle. Videvikus toiduotsingule siirduvad vööthüäänid puhkavad südaööl mõned tunnid, et enne päikesetõusu jälle jahti pidada. Nii on nad aktiivsed keskmiselt ¼ ööpäevast.

Toiduotsingul vööthüään otsib läbi iga põõsa ja kaljunuki, võsapuhma ja õõnsuse. Kuigi peamiselt raipesööja, ei ütle ta ära ka elusast toidust, tabades siiski vaid väiksemaid imetajaid, roomajaid ja putukaid. Veel sööb ta datleid, meloneid, virsikuid, viinamarju, ka kõrvitsaid (peamiselt niiskusesisalduse tõttu) ning toidujäänuseid prügimägedel. Luud, nahatükid jm toidujäänused peidab vööthüään tihedasse põõsasse või rohupuhmasse või tassib pesauru juurde, kuhu aegamisi koguneb suur hulk luid.

Sarnaselt kõigile hüäänlastele kasutavad vööthüäänid nn käimlaid, kus on juba eemalt nähtavad luutükikeste sisalduse tõttu kriitvalgeks kuivanud väljaheited. Antiikajal kasutati rafineeritud hüääniväljaheidet puudrina.

Vööthüääne ohustab tagakiusamine ja elupaikade hävimine. Mõnes levila piirkonnas on liik muutunud väga haruldaseks.

Vööthüään-Terje-Marie-Vihur Vööthüään-Kert-Tali

Часы работы

  • Кacca
    9-18
  • Внутренние экспозиции *
    10-19
  • Детский зоопарк
    10-19

*Внутренние экспозиции по понедельникам закрыты.
На территории зоопарка можно находиться не более двух часов после закрытия касс.

Как проехать

Ворота со стороны Paldiski mnt 145
Остановка Zoo, автобусом номер 21, 21B, 22, 41, 42 и 43; на машине; на велосипеде или пешком.

Ворота со стороны Ыйсмяэ (Ehitajate tee 150)
Остановка Nurmenuku, Karikakra или Meistri, автобусом номер 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43, 45, 46, 47; на машине; на велосипеде или пешком.

РАСПОЛОЖЕНИЕ ВОРОТ СМОТРЕТЬ НА КАРТЕ

Контакты

Пон.-Пт. +372 6943 300; служба безопасности: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt 145 Tallinn, Estonia

Обратная связь