Seitsmes nädal

Sõbranädalal suisa kevadiseks keeranud ilm pani muskusveised aedikus kepsutama. Ka raisakotkad kullimäel on nüüd aktiivseks muutunud. Surikaadid troopikamajas on alati valmis külalisi uudistama. Uhkete valgete keiser Wilhelm II meenutavate vuntsidega kaks emast kuningtamariini aga kaisutavad teineteist nagu tõelised sõbrad kunagi.

Neljapäevast pühapäevani leiab loomaaias ja Rocca al Mare keskuse seiklusmaal aset sõbrapäeva kampaania mäng. Täpsemalt siin.

Romantiline nädal pani südame põksuma ka raugaikka jõudnud kääbusjõehobu Holgeril, kes tegi kaasa Pupale lähenemiskatseid ja üritas isegi paarituda. Järgmisel päeval olid tema jäsemed aga valusamad kui kunagi varem.

Tšehhimaalt tuli teade, et amuuri tiiger Pootsman on oma paarilise Tanyaga tutvust teinud, võib-olla isegi paaritunud.

Loomade treenimise ja elukeskkonna rikastamisega tegelevad loomaaednikud tavalise talitajatöö kõrvalt üha usinamalt. Nii võib lisaks nädalavahetuseti välja kuulutatud elevantide kümbluse ja ninasarvikute treenimise kõrval sattuda troopikamajas peale araraunade ja küünisahvidega suhtlemisele või näha paksunahaliste maja surikaati ja pruun-harjasvöölast rosinatega pikitud lumepalli lammutamas.

Sula ilm lubas ka elevant Carlile aedikusse jõu katsumiseks lumemehe püstitada.

Teisipäeval ja kolmapäeval käisid loomaaednikud Korkeasaari loomaaias Helsingis kogemusi vahetamas, uusi teadmisi saamas ja sealset loomadega tehtavat tööd jälgimas.

Loomaaed jättis hüvasti kahe eaka loomaga. Möödunud pühapäeval suri kodustatud jakkide karja kõige vanem 22-aastane Tallinnas sündinud ja kasvanud ning hulga järglasi andnud jakilehm Tula. Tema emakast avastati üle 20 kilo kaalunud vähkkasvaja. Kesknädalal aga sai otsa 30. eluaastat käinud valgelaup-pruunleemur Jana elutee, kes 1989. aastal seitsmekuuselt Tšehhist Liberetsi loomaaiast Tallinna kolis ja siin ka ühe poja üles kasvatas.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside