Seitsmes nädal

Nädala esimese poole päikesesäras kevadehõng taandus tavapäraseks jäiseks sompuseks nädala teises pooles. Jääb vaid loota, et päike end laupäevasel sõbrapäeval korrakski ilmutab ja loomaaiakülaliste jalutuskäigu rõõmsamaks muudab. Igal juhul on loomaaia Illu kohvikus sõbrapäevamenüü ette valmistatud ja jõhvikamoosiga vastlakuklidki juba valmis pandud.

Libedus ei luba siresäärseid kurgi veel õueõhku hingama, kuid teravmokk-ninasarvikuid jää aedikus ei peata, nemad teevad oma igapäevase õuetiiru meelsasti. Tutvumise ja kokkuharjumise ajal külastajate pilgu eest varjul olnud lumeleopardipaar hullab nüüd teineteist leidnuna suures ekspositsiooniaedikus. Kaljukotkad, hiid-merikotkad ja raisakotkadki kohendavad pesi.

Kigoma_foto Inari LeimanMöödunud laupäeval pidas viiendat sünnipäeva teravmokk-ninasarvik Kigoma. Samal ajal aga väisasid kaks bussitäit loomaaiasõpru, loomaaednikke ja huviringi õpilasi Riia loomaaeda.

Esmapäeval võtsid elevandimaja ulukihooldajad taaskord kinni kestumisega kimpus oleva albiino tiigerpüütoni. Neljakesi kinni hoides sirutati loom põrandale, et veterinaar saaks tabandunud kohad üle vaadata. Ravi annab tasapisi tulemusi.

Neljapäeval sündis antiloobimajas kitstalleke hollandi kääbuskitsel. Et kitseema oma järglase vastu huvi ei tundnud, sai temast lutipudeli-tall loomaaia titetoas.

Järgmisel neljapäeval, 19. veebruaril algusega kell 12 toimub loomaaia keskkonnahariduskeskuses SA KIK looduskaitse programmi projekti “Eesti ohustatud liikide punane nimestik – I etapp” avaseminar. Ühtlasti tähistatakse seminariga Rahvusvahelise Looduskaitseliidu (IUCN) punaste nimestike 50. aastapäeva. Seminaril osalemiseks on vaja registreeruda.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside