Seitsmes nädal

Nädala esimese poole päikesesäras kevadehõng taandus tavapäraseks jäiseks sompuseks nädala teises pooles. Jääb vaid loota, et päike end laupäevasel sõbrapäeval korrakski ilmutab ja loomaaiakülaliste jalutuskäigu rõõmsamaks muudab. Igal juhul on loomaaia Illu kohvikus sõbrapäevamenüü ette valmistatud ja jõhvikamoosiga vastlakuklidki juba valmis pandud.

Libedus ei luba siresäärseid kurgi veel õueõhku hingama, kuid teravmokk-ninasarvikuid jää aedikus ei peata, nemad teevad oma igapäevase õuetiiru meelsasti. Tutvumise ja kokkuharjumise ajal külastajate pilgu eest varjul olnud lumeleopardipaar hullab nüüd teineteist leidnuna suures ekspositsiooniaedikus. Kaljukotkad, hiid-merikotkad ja raisakotkadki kohendavad pesi.

Kigoma_foto Inari LeimanMöödunud laupäeval pidas viiendat sünnipäeva teravmokk-ninasarvik Kigoma. Samal ajal aga väisasid kaks bussitäit loomaaiasõpru, loomaaednikke ja huviringi õpilasi Riia loomaaeda.

Esmapäeval võtsid elevandimaja ulukihooldajad taaskord kinni kestumisega kimpus oleva albiino tiigerpüütoni. Neljakesi kinni hoides sirutati loom põrandale, et veterinaar saaks tabandunud kohad üle vaadata. Ravi annab tasapisi tulemusi.

Neljapäeval sündis antiloobimajas kitstalleke hollandi kääbuskitsel. Et kitseema oma järglase vastu huvi ei tundnud, sai temast lutipudeli-tall loomaaia titetoas.

Järgmisel neljapäeval, 19. veebruaril algusega kell 12 toimub loomaaia keskkonnahariduskeskuses SA KIK looduskaitse programmi projekti “Eesti ohustatud liikide punane nimestik – I etapp” avaseminar. Ühtlasti tähistatakse seminariga Rahvusvahelise Looduskaitseliidu (IUCN) punaste nimestike 50. aastapäeva. Seminaril osalemiseks on vaja registreeruda.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside