Seitsmeteistkümnes nädal

Nädalavahetusel algab loomaaias suvehooaeg: loomaaia kassad jäävad avatuks kella 19ni, loomaaias võib jalutada kuni kella 21ni. Laupäeval, aprilli viimasel päeval pääseb loomaaeda veel talviste hindadega, alates 1. maist aga hakkavad kehtima suvehinnad. Mais hakkab tööle ka zoo seikluspark.

Aprilli lõpp tõi loomaaeda poegimiste laine: möödunud reedel sündis ameerika piison, laupäeval teine takiinitall ja tagakaspia uriaal, pühapäeval buhhaara uriaal, teisipäeval kaks miiluvasikat ja veel üks buhhaara uriaal, kesknädalal miilu ja tagakaspia uriaal, reedel veel üks tagakaspia uriaal ja laste loomaaia kääbuskitsekarja kaks viimast tallekest.
takiniemme tallekesega_foto Maaja Kitsing miiluvasikad_foto Maaja Kitsing surikaadipojad_foto Maaja Kitsing
Troopikamajas saab uudistada 3. aprillil sündinud kolme surikaadipoju tegemisi. Paksunahaliste maja aafrika savannielevandid Fien ja Draay aga tuletavad taas maalimist meelde, et innustada suve hakul loomaaia puure ja aedikuid värvima tulevaid vabatahtlikke. Vaata siia.

Loomaaed kutsub mai lõpus algavatele hilisõhtustele ekskursioonidele. Kolm tundi kestval viiekilomeetrisel jalutuskäigul öises loomaaias võib saada ainulaadse kogemuse: lisaks sellele, et paljud loomad on loomu poolest videvikus aktiivsemad, tunnevad loomaaia alalised asukad just õhtul, peale tavalise lahtiolekuaja lõppu, huvi uudse nähtuse – nende ees ebatavalisel ajal viibiva külastaja vastu. Loomi tutvustavad ja nende käitumist mõtestavad lahti staažikad loomaaiatöötajad ja oma ala suured entusiastid. Pileteid hilisõhtustele ekskursioonidele hakatakse müüma esmaspäeval, 2. mail. Täpsemalt siin.

Neljapäeval sai loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditooriumis kuulata muuseumimuusika kontserti „Linnulaulud“. Esinesid Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli rütmimuusika laulmise eriala õpilased.

Neljapäeval ja reedel osalesid loomaaia loodushariduse spetsialistid koos loomadega õpilasteaduse festivalil kultuurikatlas, tutvustasid loomaaia keskkonnahariduskeskuse võimalusi ja andsid välja kolm eripreemiat tublidele teadushuvilistele õppuritele.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

*Siseekspositsioonid ja laste loomaaed on suletud.
Kassad avatud kell 9-15, ainult kaardimaksed.
Iseteeninduskassad avatud kell 9-17, ainult kaardimaksed.
Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 19ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside