Seitsmeteistkümnes nädal

Sel laupäeval tähistab loomaaed koos Eestimaa Looduse Fondiga konnade kaitse päeva ja kutsub kõiki huvilisi konnadega lähemat tutvust tegema, põnevates töötubades osalema ning konnajutte kuulama. Ette kantakse luulevõistluse „Hüppav konn“ parimad luuletused ning jagatakse auhindu. Lisaks Eestimaal toimetavate kahepaiksete tutvustamisele, saab troopikamajas näha ka eksootilisi konni ja nende toitmist. Konnade kaitse päeva tähistatakse tänavu 23 riigis enam kui 50 sündmusega. Päeva täpne kava siin.

Pühapäeval kommenteerivad loomaaednikud viimast korda aasia lõvide ja jääkarude toitmist ning elukeskkonna rikastamist. Tuleva lehekuu pühapäeviti aga on huvilised oodatud pesukarude ja lumeleopardi juurde.

Kevadpühad ja suvesoe koolivaheaeg meelitasid loomaaeda hulgaliselt külalisi. Mõnus päike lubas õuealadele patseerima pea kõik loomaaia eksootikud sealhulgas nii kääbusjõehobud, marabu ja maasarvikud kui ka küünisahvid, pärdikud ja isegi šimpansid.

Alpinaariumis elavate kitslaste poegimiste otsa tegid esmaspäeval lahti tagakaspia uriaalid ja nuubia kaljukits. Kolmel uriaaliutel sündis kokku viis talle, nuubia kaljukitse kõrval kepsutab üks talleke. Neljapäeval sündis esimene järglane ka siberi kaljukitsede karja. Tagakaspia uriaalide aedikus aga jalutab nüüd kuue ute kõrval kokku 12 uriaalitalle.

Maikuus algav suvehooaeg avab loomaaia kassad 9–18, muudab veidi loomaaia hinnakirja ja teeb väikevankrite laenutamise tasuliseks.

Keskkonnahariduskeskuses avati reedel Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitus „Maailm seljakotis. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“, mis on pühendatud rahvusülikooli sajandale juubelile.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside