Seitsmeteistkümnes nädal

Loomaaed läheb kevadpühadele vastu ülastest valge vaibaga Veskimetsas ja säravate kollaste nartsissidega peenardel. Vaatamata jahedusele hõiskab Rebasemäel kogu südamest väike-lehelind. Kaagatuste saatel üle loomaaia lendavate hane- ja lagleparvede arv ei vähene.

Päikeseline ilm meelitab loomaaeda jalutama, sestap tuletame meelde, et ohutumaks ja mugavamaks sissepääsuks tasub osta e-pilet just loomaaia kodulehelt, siit. Nii ei pea kassajärjekorras seisma ja saab kohe kevadisse loomaaeda sukelduda.

Teisipäeval täienesid ameerika piisonite read: piisonilehm Luli sai maha terve ja tugeva vasikaga, keda ülejäänud kari nüüd ettevaatlikult uudistamas käib.

Pesukarud turnivad hommikupoolikul mööda võrekatust, püüdes hõivata päikeselisemat asupaika, ja võivad lesimiseks mugava oksaharu pärast lausa tülli minna.

Alpakad ja guanakod naudivad liivaplatsil pikutades sooja päikest. Mai keskel aastaseks saavad kaamelipoisid aga katsuvad väsimatult jõudu.

Esimene Tallinna loomaaias sündinud teravmokk-ninasarvik, juuni alguses nelja-aastaseks saav Kibeta, on ema Kibibiga juba sama kasvu. Ta armastab aeg-ajalt jämeda palgi peal kõhtu sügamas käia ja saab hakkama ka üle palgi ronimisega.

Surikaatidele paigutati elukeskkonna rikastamiseks siseekspositsiooni uued õõnsad notid, tassiti peale suur kuhi kerget savigraanulit, puistati nurka multši ning heina- ja lehehunnikuid. Püsti pandi ka mõned uued oksad.

Paksunahaliste maja surikaadiekspositsiooni kõrval asuvas klaasitaguses õueaedikus näeb nüüd toimetamas käbedat ja asjalikku pruun-harjasvöölast.

Õueluugid on nii vöölasel kui surikaatidel avatud ööpäev ringi, nii et loomad saavad õues käia igal ajal. Surikaadiperele meeldib eriti õhtune aeg, mil loojuv päike aedikut soojendab.

Õhtu eel armastavad õueaedikus toimetada ka amuuri leopardid. Siis võib oma lemmikplatsil lesimas näha meie tubli emaleopardi Darlat, kes on üles kasvatanud 12 poega.

Loomaaia looduskooli eluslooduse klassis elav amuuri roninastik Suusi otsustas neljapäeval kestuma hakata. Kestumine õnnestus ka videole jäädvustada.

2019. aastal loomaaia 80. sünnipäevaks avatud ajaloonäitus vanas karumajas pakub tänini põnevat uudistamist ja rõõmsaid emotsioone paljudele loomaaiakülalistele, ometi leidub ka neid, kes asju lihtsalt lõhuvad.

Loomaaial on hea meel teatada, et Risti Põhikooli 8. klassi õpilase Annett Arula loomaaias läbi viidud uurimistöö “Loomaaialoomade elukeskkonna rikastamine lõhnade abil Tallinna Loomaaia amuuri leopardi (Panthera pardus orientalis) näitel” saavutas Keskkonnaalaste uurimistööde konkursil esimese koha ja pälvis õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voorus Keskkonnaministeeriumi eripreemia. Amuuri leopard Alexei lemmiklõhnaks osutus lavendel. Täpsemalt on auhinnatud tööst kirjutatud loomaaia Facebooki lehel.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside