Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Eesti looduse päev

17.08.2019 @ 09:00 - 20:00

Eesti looduse päev Tallinna loomaaias laupäeval, 17. augustil 2019

Tallinna loomaaia 89 hektaril on eksootiliste loomade kõrval ka palju kohalikke looma- ja taimeliike. Eesti looduse päeval kutsume neid avastama! Info ja kaardid on kassade juures.

Sissepääs loomaaia piletiga. Loomaaia kassad on avatud kella 9 kuni 18.

Ekspositsioonist leiab loomaaia vapilooma ilvese, euroopa naaritsa, kullid-kakud, metssea  ja hallhülge. Veskimetsa õpperajal on vanu puid, samblaid-samblikke, salumetsa taimi, kivikülv, seeni jm. Loomaaias võib kohata isegi vabalt elavaid metskitsi, mäkra või metsnugist, lindudest, mardikatest ja liblikatest rääkimata.

Eesti looduse päev on iseseisvate avastamisretkede jaoks. Oma kasutu mobiiltelefoni võib ka kaasa võtta ja lääneväravas olevasse kogumiskasti poetada. Miks mitte jalutada Rebasemäele puude varju ja avastada selle servast tore aruniit?! Kes aga juhendamist ootab, peab pühapäeval, 25. augustil tagasi tulema, et osa saada loomaaia 80. sünnipäeva pidustustest koos 2 eurose  sissepääsupileti, õppekäikude, töötubade ja muusikaprogrammiga.

 „Eesti loodus loomaaias“  – VAATA KAARTI!

Ekspositsioonist leiab loomaaia vapilooma ilvese (1), euroopa naaritsa (2), kullid-kakud (3), metssea (4) ja hallhülge (5). Põnev rada viib meid aga läbi Veskimetsa püsinäituse/õpperaja (6), kus  leiame vanu puid, samblaid-samblikke, salumetsa taimi, kivikülvi, seeni jm. Kohata võib isegi vabalt elavaid metskitsi, mäkra või metsnugist, lindudest, mardikatest ja liblikatest rääkimata. Tutvu ka liigikaitse galeriiga (7) tulevase vihmametsa ja tiigrioru alal.

Loomaaia liigikaitseuuringute keskuses (8*) tegeletakse euroopa naaritsa uuringutega, kus neid ka loodusesse asustamiseks paljundatakse.

Loomaaias on ka oma mesila (9*), et soodustada taimede tolmeldamist ja edaspidi rajada mesila juurde mesindusalane infopunkt. Lisaks sellele on loomaaias mitu putukahotelli (10), et tutvustada linnatingimustes putukate jaoks uute elupaikade loomise võimalusi.

Loomaaed on sellest aastast ka oluliselt vähendanud haljasalade niitmist, et säilitada looduslikku mitmekesisust ja seeläbi ka silmailu õitsvate niidu- ja metsataimede näol ning laiendada sobivat elukeskkonda kohalikele putukatele ja lindudele – vaata ringi!

Juba 2010. aastast töötab loomaaias oma kompostimiskeskus (11), mis on vajalik loomapidamisest tulevate jäätmete ja aiasaaduste ümbertöötlemiseks. Lisaks on loomaaias plasttaara (12) ja vanade mobiiltelefonide (13) kogumiskastid.

Ka loomaaia oma köögiviljaaia (14*) olemasolu õpetab kohaliku toidu tootmist ja tarbimist.

Loomaaias on olemas väärtuslikud veesilmad – suuremad ja väiksemad tiigid (15), kus elavad mitmesugused linnud, kahepaiksed, ussid, putukad jt. Kõrgete puudega Rebasemägi (16) pakub varju ja istumispaiku, kust viib väike rada looduslikule aruniidule (17).

Keskkonnahariduskeskuses on üleval Tartu ülikooli loodusmuuseumi näitus Eesti teadlaste loodusteaduslikest ekspeditsioonidest „Maailm seljakotis“ (18) ja laste loomaaed (19).

*Ligipääs tavakülastajale puudub

 

Detailid

Päev:
17.08.2019
Aeg:
09:00 - 20:00

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside