Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Kaasa võetud loomad

25.01.2019

Kunstnik-animalist Sándor Martin Sterni ja tema animalistikaringi õpilaste loomajoonistuste ja maalide näitus „Kaasa võetud loomad“ loomaaia keskkonnahariduskeskuses

Tuntud ja armastatud kunstnik-animalist Sándor Martin Sterni 95. sünniaastapäeval, 25. jaanuaril 2019 kell 17 avatakse loomaaia keskkonnahariduskeskuses (Ehitajate tee 150) tema ja tema õpilaste loomajoonistuste, -maalide ja -skulptuuride näitus.

Sándor Martin Sterni kunagistest õpilastest astuvad oma töödega üles Kadri Roosi, Karmen ja Katrin Haiba, Lea Armväärt, Margot Kask ja Nora Rahumägi.

Loomaaias oma loometeed alustanud ja õpetaja Sándori käest kunstipisiku saanuna on osa tema õpilastest hiljem kunsti edasi õppinud, osa jätkanud loomade joonistamist õhinapõhiselt ja iseseisvalt. Mitmed neist töötavad visuaalkultuuri vallas.

Margot Kask, kunstnik, kunstinäituste kuraator ja kunstiõpetaja: „Sándor Stern õpetas meile eelkõige realistlikku kujutamist vormi märkamise ja joone juhtimise kaudu. Oma loomingulises arengus oleme ekselnud siia-sinna ja leidnud ilmselt muudki, aga vormitunnetus on meie töödes siiani olulisel kohal. Ma usun, et oleme kõik temalt päranduseks saanud must-valge mõtlemise oskuse, aga värvikasutuse puhul irdume Sterni alalhoidlikust, loodust järgivast lähenemisest, mida võib näha tema töödes, näiteks loomaaia teabetahvlitel ja postmarkidel. Loomaliikide, parimal juhul ka isendite-indiviidide äratuntavus on meile jätkuvalt üheks eesmärgiks. Vaimustume elavusest, meid inspireerib hetkemulje ja tõlgendusvabadus ning seetõttu on meie joonistused-maalid enamasti põgusad, üldistatud ja valikulise teabega, mis ka joonistusele ja maalile väljendusvahenditena eriomane.“

Näitusel saab näha Tallinna, Korkeasaari, Stuttgarti ja Brooklyni loomaaedades, aga ka looduses, tallis ja kodus üles joonistatud loomi. Lisaks õpilaste töödele pannakse välja ka õpetaja väikeseid originaalakvarelle, millel kujutatud loomad on leidnud koha loomaaia loomastendidel.

Näitus jääb avatuks kuni 24. aprillini ja hakkab seejärel mööda Eestit ringi rändama. Näitusega saab edaspidi tutvuda Kondase keskuses Viljandis, Tartu botaanikaaias, Betti Alveri keskuses Jõgeval ja viimaks 2020. aasta jaanuaris Võru linnagaleriis.

 

Detailid

Päev:
25.01.2019
Sündmus Category:

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside