Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Loodusfestival: Mati Martini raamatuesitlus

juuni 10 @ 14:00 - 15:00

Mati Martini raamatuesitlus

Sarja „Eesti elurikkus“ 4. köite „Kiilid“ raamatuesitlus Loodusfestivali sündmusena 10. juunil kl 14 Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses.  Värskelt valminud kiilide raamatu esitlust juhib autor entomoloog Mati Martin. Üritus on tasuta. Palume eelregistreerida.

Kiilid on ühed mõõtmetelt suurimad, kiired lendajad ja aplad röövputukad. Nende vees elavad vastsed on samuti röövtoidulised ja püüavad saaki omapärase moodustise – püünismaski abil. „Kevad on küll sel aastal hilisem, kuid varsti lähevad ilmad soojemaks, mil hakkavad kiilid kui soojalembesed putukad aktiivselt tegutsema,“ sõnas Mati Martin.

Mati Martini sulest ilmunud uuest raamatust „Kiilid“ on võimalik nende huvitavate putukate kohta rohkem teada saada. Raamat sisaldab 63 Eestist leitud kiililiigi kirjeldusi koos värvifotode ja levikukaartidega. Samuti eesti- ja ingliskeelset määramistabelit enam kui 200 joonisega, mille abil saab määrata nii valmikuid kui ka viimase kasvujärgu vastseid. Sissejuhatavas osas antakse ülevaade kiilide süstemaatikast, bioloogiast ja ökoloogiast. Esitatud on erialaste mõistete oskussõnastik.

Mati Martin on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogia eriala ja töötanud õppejõuna. Ta on tegelenud Eesti putukate uurimise, pildistamise ja tutvustamisega huvilistele, koostanud õppematerjale ja kirjutanud mitu põhikooliõpikut, redigeerinud paljude väljaannete zooloogilist terminoloogiat ning avaldanud arvukalt populaarteaduslikke artikleid ajakirjades. Käesolev trükis on Mati Martini sulest ilmunud teine raamat kiilidest.

Kõik huvilised on oodatud, tulla võivad ka need, kellel teadmised kiilidest on senini olnud tagasihoidlikumad, sest raamatu tutvustus aitab seda lünka täita. Raamatuesitlustel saab raamatusse küsida ka autogrammi.

Raamatut on võimalik soetada Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia kassadest ja raamatukauplustest üle Eesti. Raamatu küljendaja on Eesti Loodusfoto, kirjastaja Tartu Ülikool. 

Details

Päev:
juuni 10
Time:
14:00 - 15:00

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside