Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Maailma rändlindude päev

Mai 11

Maailma rändlindude päev

Rahvusvahelist rändlindude päeva, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu lindude rändele ja nende elupaikade kaitsele, hakati tähistama alates 2006. aastast.

Kogu maailma linnuliikidest on umbes 40% rändlinnud, Eesti linnustikust on rändlinnud aga üle 90%. Eestis pesitsevate lindude rände peamiseks põhjuseks on talvine toidupuudus. Talvel saavad siin hakkama vaid linnud, kes söövad taimede seemneid ja pungi, oskavad puukoore alt talvituvaid selgrootuid kätte saada või püüavad hiiri ja teisi loomi. Teiseks rände põhjuseks on päeva pikkus: lühikese talvise päeva jooksul ei jõua linnud pika külma öö üleelamiseks piisavalt energiat koguda.

Kevadel tulevad linnud tagasi pesitsema, sest põhjamaise suve pikad päevad võimaldavad rohkem toitu leida ja seega suurema hulga poegi üles kasvatada, kui ekvaatorilähedased lühemad suvepäevad.

Lindude rände uuringuid alustati pisut üle saja aasta tagasi, kui hakati linde rõngastama. Tänapäeval on kasutusele võetud ka uued meetodid – satelliitidel põhinevad jälgimisseadmed. Enamik linnuliike rändavad väikeste salkade või suurte parvedena, röövlinnud aga armastavad rännata üksikult.

Ka Tallinna loomaaia kollektsioonis on palju linnuliike, kes looduses on tuntud rändajatena, nagu kured, toonekured, luiged, pardid, lagled, haned, hahad jt.

Kava tulekul.

Detailid

Päev:
Mai 11

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside